Norsko - poznávací zájezd a turistika, treky | CK ViaMarpi
CZ SK

 

Nabídka zájezdů na 2017 do Norska
letecky, malé skupiny cestovatelů, komfortní ubytování

Bergen - Trolltunga (Trolí jazyk) - Oslo

treky a turistika v Norsku | zájezd na Trolltungu a k norským vodopádům a fjordům

Norská příroda je skutečně úchvatná. Jedinečné výtvory ledovců - fjordy, dechberoucí skalní vyhlídky, z nichž nejznámější je Trolltunga (Trolí jazyk). Jedinečná příležitost poznat unikátnost norských přírodních krás. Nezapomenutelné pohledy ze skalních vyhlídek, úžasné scenérie fjordů a  fantastické vodopády vám poskytnou nezapomenutelné zážitky. Trasy jednotlivých treků jsou voleny tak, aby se daly přizpůsobit vaší aktuální fyzické kondici a hlavně splňovaly vaši pohodu. Dovolená Norsko znamená načerpat energii z nádherné přírody, která je díky leteckému spojení téměř "za humny". 

Termíny a cena:
9 dní II připravujeme termíny pro rok 2017 (zveřejníme do 25. září 2016)

Cena zahrnuje:
- ubytování 2x hotel, 6x apartmán s možností vlastního vaření - vždy dvoulůžkové pokoje
- 5x snídaně
- českého průvodce doprovázejícího vás po celou dobu zájezdu
- doprava klimatizovaným mikrobusem, mýtné a parkovné v Norsku
- poplatky za trajekt Kvanndal - Kinsarvik
- pojištění pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:
- fakultativní aktivity
- letenky Praha - Bergen, Oslo - Praha v předpokládané ceně max. 5.900 Kč

Příplatky:
- poplatek za rafting na řece Sjoa - 900 Kč při platbě předem, 1.000 Kč při platbě na místě
- poplatek za zapůjčení povlečení (lze vzít i vlastní)

Slevy:
- sleva věková: pro děti a juniory do 21 let a pro klienty starší 61 let sleva 2,5% z ceny zájezdu
-
sleva "NÁŠ DÁREK PRO VÁS": pro klienty oslavující ve stejném roce konání zájezdu 30., 40., 50. nebo 60. narozeniny sleva 2,5% z ceny zájezdu
- případné další slevy nelze sčítat a kombinovat

1.den: Po příletu do Bergenu (z Prahy tady budeme za 2 hodiny) se vydáme rovnou na prohlídku města. Asi nejkrásnější výhled na město, přístav i fjord je z horní stanice lanovky Fløibanen. Největším turistickým magnetem je však stará přístavní čtvrť Bryggen zapsaná na seznamu UNESCO. Bývalé královské město je pověstné populárním rybím trhem a určitě si ochutnáte některou z rybích specialit. Večerní relaxaci vám poskytnou místní kavárničky i námořnické „puby“
2.den: Cestou od západního pobřeží Norska směrem do vnitrozemí se necháme ovlažit vodopádem Steindalfossen a trajektem přes Eidsfjord se přiblížíme k největší evropské náhorní plošině Hardangervidda. V podvečer se pokusíme ulovit z moře nějakou rybu - jedná se o zábavný rybolov pro začátečníky :-) 
3.den: Výzva pro náročnější horaly - Trolltunga - Trollí jazyk - úchvatný skalní útes a dech beroucí vyhlídka. Není to však jen tak. Tento magnet norského trekingu si musíme zasloužit celodenním sportovním výkonem. Odměna na "špičce jazyka" však stojí za to. I tady je alternativa pro pohodáře - procházka kolem jezera Ringedalsvatnet nebo velmi zdařilá expozice muzea norských hydroelektráren. Pro zájemce skutečně adrenalinových zážitků fakultativně slaňování na ocelovém laně přes kaňon řeky Tysso. 
4.den: Nádherný trek v národním parku třetího největšího norského ledovce Folgefonna k jeho ledovcovému splazu Buarbreen. Podíváme se také k jezeru Sandvinvatnet a do údolí řeky Storelva k úžasným vodopádům  Vidfossen a Låtefossen (Hřmící vodopád).
5.den: Po březích Eidfjordu se posuneme k asi nejznámějšímu norskému vodopádu Vorringfossen. Pro zájemce o historii a poznání způsobu života této hornaté části Norska je tady vyhlášené muzeum Hardangervidda.
6.den: Zcela výjimečný vodopád Tvindenfossen bude vítanou zastávkou na cestě do Nærøyfjordu (na seznamu UNESCO) a malebného přístavu Flåm na samém konci Aurlandsfjordu. Fakultativní aktivity: výlet atraktivní železnicí Flåmbana k vodopádu Kjosfossen nebo pro dobrodružnější povahy plavba na mořských kajacích. Národní panoramatickou silnicí přes pohoří Hallingskarvet se dostaneme do horského střediska Geilo.  
7.denTrek v okolí jezera Ustevatn, případně fakultativně lanovkou do srdce náhorní plošiny Hardangervidda. Prohlídka unikátního kostela nebo místního skanzenu.  
8.den: Cesta do Osla a návštěva muzeí na poloostrově Bygdøy. Prohlédneme si legendární Fram Roalda Amundsena, neméně slavnou Kon-Tiki Thora Heyerdahla i lodě bojovných Vikingů. Procházka v přístavu a pevnost Akershus nebo v parku Královského paláce. Národní galerie, katedrála a architektonická chlouba Osla - budova Opery.
9.denNákup suvenýrů, případně dárků vašim blízkým za zájezdu do Norska nebo relaxace v pozoruhodném parku Vigeland, přesun na letiště a odlet do ČR.

Ubytování v Norsku:
2x hotel, dvojlůžkové pokoje s vlastní WC a koupelnou
6x apartmány - stylové skandinávské chaty/domky, vždy dva dvojlůžkové pokoje na apartmánu vybaveném vlastní WC a koupelna, obývací místnost s kuchyňskou linkou pro možnost vlastní přípravy jídla
5x snídaně
Hotel i apartmánové domy disponují zpravidla také free připojením na WI-FI, některé pokoje mohou být vybaveny palandami.
V případě, že na zájezd do Norska cestujete singl, garantujeme ubytování klientů po dvojicích tak, aby bylo dodrženo rozdělení zvlášť mužů/žen. 
Samostatné ubytování (obsazení pokoje pouze jedním klientem) je možné za příplatek.

Stravovat se můžete v restauracích nebo kombinovat s přípravou vlastního jídla v kuchyňce.

Na požádání vám průvodce kdykoli zastaví autem, kterým se budete v Norsku pohybovat, u místních obchodů, abyste si mohli doplnit zásobu potravin.
Průvodce vám doporučí případně levnější obchody a poradí vám s orientací při výběru norských a skandinávských potravin. 

V průběhu dne zastavujeme také na občerstvení - doplnění tekutin, kafe a typické norské wafle se šlehačkou nebo jiné norské speciality. Během pobytu v Bergenu si na místním vyhlášeném rybím trhu jistě nenecháte ujít ochutnávku některé z místních lahůdek. Čerstvé ústřice, lososi, krevety nebo královští krabi z norského moře jsou gurmánským zážitkem.


Jedná se o sportovně laděný zájezd do Norska s předpokladem trekových aktivit.

Plánovaný výstup na Trolltungu vyžaduje znalost pohybu ve vysokohorském terénu. Tato túra je dlouhá 22 kilometrů a trvá 8 až 10 hodin. Pro klienty preferující více relax je alternativou méně náročná túra kolem jezera. 

Budeme se také snažit dosáhnout morénové hrany ledovce Folgefonna - tato cesta je místy zajištěna konopnými lany (není však nutné vybavení horolezeckými sedáky).

Náročnost odpovídá túrám pro vysokohorskou turistiku ve Vysokých Tatrách nebo v Roháčích.

Fotogalerie