NORDKAPP A LOFOTY - NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA SEVERNÍHO NORSKA


  • Nordkapp - Půlnoční Slunce - fenomén na nejsevernějším cípu Evropy
  • unikátní souostroví Lofoty a fascinující příroda Laponska, země Sámů
  • Nusfjord (pod ochranou UNESCO), Henningsvær - "Benátky Lofot", Reine
  • Lofotská katedrála, Alta - skalní rytiny staré 6000 let (UNESCO), fjordy
  • pláže Atlantického oceánu s bílým pískem, Å rybářská osada na konci světa
  • horské štíty Lyngenských Alp, peřeje vodopádu Malselvfossen
  • národní park Reisedalen, setkání s divočinou v Polar Parku
    Termíny na rok 2023 jsou již vyprodány, přijímáme nezávazné rezervace na rok 2024.


Nezávazná rezervace

Cena zahrnuje:
- letenky Praha - Oslo - Narvik, Alta - Oslo - Praha; předpokládaná cena zpáteční letenky 10.700 Kč
- ubytování 2x hotel, dvoulůžkové pokoje
- 5x chata se dvěma ložnicemi, vždy dvoulůžkové pokoje + možnost vlastního vaření
- 4x snídaně
- českého průvodce doprovázejícího vás po celou dobu zájezdu
- dopravu klimatizovaným mikrobusem
- pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje:
- fakultativní aktivity a vše, co není uvedeno v odstavci cena zahrnuje
Příplatky:
- poplatek za zapůjčení povlečení (lze vzít i vlastní)

Způsob úhrady:
20% záloha do deseti dnů od podpisu Smlouvy o zájezdu
80% doplatek dva měsíce před odjezdem na zájezd

Slevy:
- sleva věková: pro děti a juniory do 21 let - 2,5% z ceny zájezdu

 

2x hotel, dvojlůžkové pokoje
6x apartmány - stylové skandinávské chaty/domky, vždy dvojlůžkové pokoje, obývací místnost s kuchyňskou linkou pro možnost vlastní přípravy jídla.
4x skandinávská snídaně
Hotel i apartmánové domy disponují zpravidla také free připojením na WI-FI.
V případě, že cestujete na zájezd do Norska singl, garantujeme ubytování klientů po dvojicích tak, aby bylo dodrženo rozdělení zvlášť mužů/žen.
Samostatné ubytování (obsazení pokoje pouze jedním klientem) je možné za příplatek.

Stravovat se můžete buď v restauracích nebo kombinovat s přípravou vlastního jídla.
Průvodce vám na požádání kdykoli zastaví autem, kterým se budete v Norsku pohybovat, u místních obchodů, abyste si mohli doplnit zásobu potravin. Průvodce vám doporučí případně levnější obchody a poradí vám s orientací při výběru norských a skandinávských potravin.
V průběhu dne zastavujeme také na občerstvení - doplnění tekutin, kafe a typické norské wafle se šlehačkou nebo jiné norské speciality.
Jistě se nám podaří ulovit i nějaké ryby, které si opečeme při společném večerním barbercue.

Poznávací super zájezd do oblastí za polárním kruhem, na nejkrásnější souostroví severní polokoule a nejsevernější místo Evropy - Nordkapp.

Je jedna hodina po půlnoci a Slunce stále svítí? Půlnoční Slunce je fenomén, který vás nabije energií a trochu mystikou - jeden z nejkrásnějších západů Slunce, který však v tomto období nikdy nekončí. Slunce se pouze dotkne hladiny oceánu a plynule přejde ve svítání a v novou pouť po obloze dalšího dne. Vrcholem zájezdu bude sledování atrakce, pro kterou se vyplatí cestovat severskými dálkami.

Zájezd je vhodný pro milovníky dobrodružství a unikátních zážitků.

1.a 2.den: Přeletem přes Polární kruh se dostaneme do nejexotičtějších oblastí severního Norska. Přes most Tjeldsund brua opustíme evropskou pevninu a vstoupíme na ostrov Hinnøya největší ostrov souostroví Vesterály. Podél kulis národního parku Møysalen projedeme podmořským tunelem na nejsevernější ostrov Lofot. V hlavním městě tohoto souostroví - Svolvær - navštívíme Lofotskou katedrálu, případně ledové království Magic Ice Gallery nebo zvládneme krátký trek na Tjeldbergtinden s vyhlídkou na dominantu Svolværský kozel (Svolværgeita).
3.den: Projedeme Lofoty směrem na jih - zastavíme v Henningsværu - nazývaném Benátkami Lofot, podíváme se do rybářské rezervace Nusfjord, která figuruje na seznamu dědictví UNESCO, nenecháme si ujít nejfotogeničtější pohledy z vesničky Reine a naši pouť zakončíme v Å - nejjižnější vesničce honosící se zároveň nejkratším názvem. Tady se také projdeme podél jezera Ågvatnet. Na zpáteční cestě na sever se projdeme po jedné z nádherných písečných pláží s bílým pískem na pobřeží severního Atlantiku.
4.den: Z ostrovní říše se vrátíme na pevninu, na naučné stezce se seznámíme s obtížným životem lidí přežívajících na drsném severu, projdeme se k peřejnatému vodopádu Malselfossen, s divokou severskou faunou se setkáme v Polar Parku.
5.den: Pro fotografy budou rájem místy až neskutečná panoramata pohoří, jehož štíty padajícího přímo do fjordu - Lyngenské Alpy, strmý kaňon Kåfjorddalen a dechberoucí most Gorsabrua, krátký trek do nitra kaňonu. Fjordy dalekého severu - Lyngen, Reisafjord, Langfjord, Olderfjord a Porsangerfjord.
6.den: Nejsevernější výspa Evropy, Slunce dotýkající se při západu vod bouřlivého Atlantiku - to vše je Nordkapp. Výjimečnost jevu Půlnočního Slunce spočívá i ve skutečnosti, že tady na Nordkappu probíhá jen v období od 14. května do 30. července !!! Podmořským tunelem na ostrov Magerøya, určitě zvládneme i krátkou procházku k pobřeží oceánu. V tomto období probíhající polární den způsobí, že nás světlo bude doprovázet po celých 24 hodin.
7.den: Alta - setkání s dávnou historií lidstva - skalní kresby staré 6.000 let (památka pod ochranou UNESCO). Pro gurmány nebo jen pro ty, kteří chtějí ochutnat speciality norské severní kuchyně, čeká výborná lokální restaurace s výhledem do Altafjordu. Výlet do kaňonu nejdelší řeky severní Skandinávie - Altaselv, pro znalce námořních bitev druhé světové války je lákadlem muzeum německé válečné lodi Tirpitz.
8.den: Nákup suvenýrů pro vaše přátele a blízké, přesun na letiště a odlet do ČR.

Partneři

půjčovna obytňáků
Objev Finsko a Laponsko
Brynje
Norge.cz
ACCKA

Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Certifikát zákonného pojištění a Obchodní podmínky   Garanční fond      Objev Finsko a Laponsko    GDPR, ochrana osobních údajů

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2023 ViaMarpi s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.