OKRUŽNÍ ZÁJEZD NORSKEM S VÝSTUPEM NA TROLÍ JAZYK


  • Trolltunga - nejlákavější norský trek na skalní převis Trolí jazyk
  • úchvatná norská příroda - vodopády Låtefossen, Vøringfossen, Tjørnafoss
  • národní parky, výhled na třetí největší ledovec v Evropě - Folgefonna
  • fjordy Eidsfjord, Sørfjord, Hardangerfjord; norský roubený kostel Torpo
  • lokální gastronomie; největší evropská náhorní plošina a ledovcová jezera
  • peřeje a řeky pohoří Haukelifjell a Telemark, zábavný rybolov
  • Oslo - výletní plavba do Oslofjordu, Královský palác, Vigeland park, Akerhus
  • přečtěte si článek o počasí v Norsku

CENU ZÁJEZDU LZE HRADIT Z BENEFITNÍCH PROGRAMŮ PRO ZAMĚSTNANCE


Počet klientů
max. 8
Počet dní
8
Termín
30.06. - 07.07.2024
Cena
43 400 Kč
Nezávazná rezervace

Cena zahrnuje:
letenky Praha - Oslo, Oslo - Praha včetně příplatku za 20 kg zavazadlo
(pokud byste cestovali jen s 10kg příručním zavazadlem, pak sleva 650 Kč)
4x norská snídaně
ubytování:
3 noci hotel, dvojlůžkové pokoje
3 noci penzión, dvojlůžkové pokoje
1 noc chatka, dva dvojlůžkové pokoje, další vybavení chatky: obývací místnost s kuchyňskou linkou/koutem pro možnost vlastní přípravy jídla, WC a koupelna
výletní plavba lodí mezi ostrovy Oslofjordu
českého průvodce doprovázejícího vás po celou dobu zájezdu
doprava klimatizovaným mikrobusem v Norsku
zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
- volitelné fakultativní aktivity např. vstupy do muzeí

Způsob úhrady:
30% záloha do deseti dnů od podpisu Smlouvy o zájezdu
70% doplatek tři měsíce před odjezdem na zájezd

Slevy:
- sleva věková: pro děti a juniory do 15 let - 2,5% z ceny zájezdu (bez letenky)
- sleva věrnostní: pro klienty, kteří s námi cestují již podruhé (potřetí) - 2,5% z ceny zájezdu (bez letenky)

3 noci hotel, dvojlůžkové pokoje
3 noci penzión, dvojlůžkové pokoje
1 noc chatka, dva dvojlůžkové pokoje, další vybavení chatky: obývací místnost s kuchyňskou linkou/koutem pro možnost vlastní přípravy jídla, WC a koupelna
4x norská snídaně

Hotel, apartmán a penzión disponují zpravidla také free připojením na WI-FI.
V případě, že cestujete na zájezd do Norska singl, garantujeme ubytování klientů po dvojicích tak, aby bylo dodrženo rozdělení zvlášť mužů/žen. Samostatné ubytování (obsazení pokoje pouze jedním klientem) je možné za příplatek.

Stravovat se můžete buď v restauracích nebo kombinovat s přípravou vlastního jídla v kuchyňce. Na požádání vám průvodce kdykoli zastaví autem, kterým se budete v Norsku cesovat, u místních obchodů, abyste si mohli doplnit zásobu potravin. Průvodce vám doporučí případně levnější obchody a poradí vám s orientací při výběru norských a skandinávských potravin. V průběhu dne zastavujeme také na občerstvení - doplnění tekutin, kafe a typické norské wafle se šlehačkou nebo jiné norské speciality.
Jistě si nenechte ujít ochutnávku sobího masa a uzenin, pravého norského lososa nebo velrybího steaku.
V samotném Oslo vás zavedeme do přístavních kaváren. Nebo dáte přednost posezení v některé z letních zahrádek?

Poznávací zájezd do Norska s orientací na lehkou turistiku. Kombinace poznání i krátkých nenáročných procházek a výstupů k vyhlídkám a k vodopádům.
Výstup na Trolltungu - Trolí jazyk je náročnějším výšlapem a celodenní túrou. Pro pohodáře je však připravena i lehčí alternativa denního programu například fakultativní výletní plavba lodí Hardangerfjordem.
Každopádně chceme, abyste se cítili pohodlně a vaše dovolená byla plná zážitků a relaxu.
Zájezd je vhodný také pro nadšené amatérské fotografy.
Podívejte se na článek o norském počasí.

1.a 2.den: Po příletu do Skandinávie začne naše putování Norskem pobřežím úžasného jezera Krødere a bude-li příznivé počasí, dá se zde i koupat. Cesta do Norska nás zavede i do dob dávných vikingských časů, kam se na chvíli ponoříme při prohlídce jednoho z nejstarších roubených kostelů v Norsku - Torpo. Dostaneme se také údolí Ustedalen a Hallindalen, v okolí horského střediska Geilo se také pustíme do první lehké túry.

3.den: Přes největší evropskou náhorní plošinu Hardangervidda s výhledem na ledovec Hardangerjøkullen přijedeme k jednomu z nejnavštěvovnějších norských vodopádů - 187 metrů vysoký Vøringfossen. Klikatou silnicí plnou serpentýn se dostaneme k prvnímu fjordu našeho putování - pobřežím Eidsfjordu k stavitelsky unikátnímu mostu přes Hardangerfjord. Asi vás překvapí třešňové a jabloňové sady u dalšího z fjordů - Sørfjord. Specialitou lokální gastonomie je skvělý cider z místních farem. 
Jako fakultativní aktivitu můžeme uspořádat zábavný (funny) rybolov. A pokud se nám podaří něco ulovit, tak budeme mít postaráno i o skvělou večeři.

4.den: Sportovním vyvrcholením zájezdu je výstup na skalní převis Trolltunga - Trolí jazyk. Fotografie pořízené na "špičce jazyka" budou patřit mezi nejcennější snímky vašich fotoalb. Pro ty, kteří se dají přednost méně náročné výpravě, uspořádáme lehčí turistickou trasu. A pokud nám to časově vyjde, můžeme také navštívit zdařilé muzeum norských hydroelektráren v Tyssedalu.

5.den: I další den bude orientován na turistiku. Vydat se můžeme po dechberoucí vodopádové stezce do nitra náhorní plošiny Hardangervidda nebo náročnější variantou túry k výhledu na ledovcový splaz třetího největšího norského ledovce Folgefonna. Pro pohodáře bude opět připravena i další varianta - relax ve městečku Odda nebo volitelná fakultativní aktivita - výletní plavba Hardangerfjordem.

6.den: Podíváme se k dalším vodopádům - rozeklaný Låtefossen, Strondsfossen a Tjørnadalsfossen. Jižním okrajem náhorní plošiny Hardangerviddda a oblastí jezer přejedeme do kraje Telemark. Lehký výšlap v pohoří Røldalsfjellet.

7.den: Příjezd do Oslo - návštěva vyhlášených muzeí na poloostrově Bygdøy. Uvidíme slavnou Kon-Tiki Thora Heyerdahla a neméně legendární loď Fram Roalda Amundsena, případně Vikingské muzeum nebo Norské námořní muzeum. Prohlídka centra města - Královský palác, katedrála a architektonická chlouba Osla - budova Opery.

8.den: Dovolená Norsko může také znamenat relax a sladké "nicnedělání". Ideální je tedy výletní plavba mezi ostrovy Oslofjordu nebo dopolední procházka v přístavu a pevnost Akershus, dokoupení dárků a suvenýrů pro přátele a příbuzné. Zájezd do Norska končí odpoledne přesunem na letiště a odletem do ČR.

Partneři

půjčovna obytňáků
Objev Finsko a Laponsko
Brynje
Norge.cz
ACCKA

Certifikát zákonného pojištění    Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Obchodní podmínky   Garanční fond      Objev Finsko a Laponsko    GDPR, ochrana osobních údajů

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2023 ViaMarpi s.r.o., vedená u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 93563.  Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.