NORSKEM PO STEZKÁCH TROLLŮ - K FJORDŮM A VODOPÁDŮM


 • panoramatická Trolí cesta, úžasné vyhlídky, vodopád Stigfossen
 • magické kulisy hlubokých fjordů - Geiranger (seznam UNESCO), Isfjord
 • Lillehammer - atmosféra Olympiády, historie Norska - rezervace Maihaugen
 • národní parky Jotunheim (Domov obrů) a Breheimen, Galdhopiggen
 • peřeje na řece Rauma, vodopády Slettafossen a Pollfossen, Trolí stěna
 • lodí přes Norddalsfjord a Årdalsfjord, roubený kostel - Lom Kirke
 • Oslo - Královský palác, Katedrála, pevnost Akerhus, park Vigeland, Opera
  CENU ZÁJEZDU LZE HRADIT Z BENEFITNÍCH PROGRAMŮ PRO ZAMĚSTNANCE
  Přijímáme nezávazné rezervace na sezónu 2021.


Nezávazná rezervace

Cena zahrnuje:
- letenky Praha - Oslo, Oslo - Praha včetně příplatku za 20 kg zavazadlo
(pokud byste cestovali jen s 10 kg příručním zavazadlem, pak sleva 650 Kč)
- ubytování 2x hotel - dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením
- ubytování 5x apartmán s vlastním sociálním zařízením, dva dvoulůžkové pokoje, kuchyňka pro možnost vlastního vaření
- 2x norská snídaně
- českého průvodce doprovázejícího vás po celou dobu zájezdu
- doprava klimatizovaným mikrobusem v Norsku
- poplatky za trajekty lodí přes Årdalsfjord (Fodnes – Mannheller) a přes Norddalsfjord (Linge - Eidsdal)
- zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
- fakultativní aktivity: vstupy do muzeí, poplatek za rafting na řece Sjoa
- poplatek za zapůjčení povlečení (lze však vzít i vlastní)

Způsob úhrady: 30% z ceny zájezdu do deseti dnů od podpisu Smlouvy o zájezdu,
70 % doplatek tři měsíce před odjezdem na zájezd

Slevy:
- sleva věková: pro děti a juniory do 21 let - 2,5% z ceny zájezdu (bez letenky)
- sleva "NÁŠ DÁREK PRO VÁS": pro klienty oslavující ve stejném roce konání zájezdu 30., 40., 50. nebo 60. narozeniny sleva 2,5% z ceny zájezdu (bez letenky)
- případné další slevy nelze sčítat a kombinovat

 

2x hotel se snídaní, dvojlůžkové pokoje
5x apartmány/stylové skandinávské chaty, vždy dva dvojlůžkové pokoje, obývací místnost s kuchyňskou linkou pro možnost vlastní přípravy jídla
Hotel i apartmánové domy disponují zpravidla také free připojením na WI-FI.
V případě, že cestujete na zájezd do Norska singl, garantujeme ubytování klientů po dvojicích tak, aby bylo dodrženo rozdělení zvlášť mužů/žen.
Samostatné ubytování (obsazení pokoje pouze jedním klientem) je možné za příplatek.


Stravovat se lze buď v restauracích nebo kombinovat s přípravou vlastního jídla v kuchyňce.
Na požádání vám průvodce kdykoli zastaví autem, kterým se budete v Norsku pohybovat, u místních obchodů, abyste si mohli doplnit zásobu potravin. Průvodce vám pomůže a poradí s orientací při výběru norských a skandinávských potravin a místních specialit.
V průběhu dne zastavujeme také na občerstvení - doplnění tekutin, kafe a typické norské wafle se šlehačkou nebo jiné tradiční norské pokrmy.
Lákavou je ochutnávka sobího masa a uzenin nebo pravého norského lososa.
V samotném Oslo vás zavedeme do přístavních hospůdek a kaváren. Nebo dáte přednost posezení v některé z letních zahrádek?

Poznávací zájezd po nejvyhledávanějších atrakcí Norska s důrazem na pohodu a relax. 
Pohodlné výstupy na vyhlídky a k vodopádům, krátké túry do nitra národních parků.
Pro zájemce lze individuálně naplánovat i náročnější túry.
Zájezd jistě potěší i nadšené amatérské fotografy.

1.a 2.den: Naše putování ve stopách Trollů zahájíme příletem na letiště Oslo-Gardermoen. Pokračovat na sever budeme podél největšího norského sladkovodního jezera Mjøsa až k olympijskému městečku Lillehammer - prohlédneme si olympijský skokanský můstek, ti sportovněji naladění mohou vystoupat na jeho vrchol. Atmosféru tradičního způsobu života v Norsku nasajeme v nejpovedenějším a nejobdivovanějším norském skanzenu Maihaugen. Širokým údolím Gudbrandsdalen - bránou vedoucí k severnějším oblastem Norska - se dostaneme k ledovcové řece Sjoa. Pro zájemce je také alternativně možnost fakultativní aktivity - rafting na této řece.

3.den: Přes horské středisko Dombås se dostaneme do rozsáhlém ledovcového údolí řeky Rauma, užijeme si piknik na břehu některé z peřejnatých kaskád řeky, zastavíme u vodopádu a kaňonu Slettafossen, krátkou procházkou se projdeme k nejfotografovanějšímu norskému mostu - Kylling Bru a necháme se unést majestátností nejvyšší evropské kolmé skalní stěny - Trollvegen. Ještě dříve než dojedeme k pobřeží prvního fjordu na naší výpravě - Isfjordu, projedeme úchvatné "Údolí vodopádů".

4.den: Jedna z nejnavštěvovanějších norských atrakcí Trolí stezka vysekaná v úbočí strmých skalních stěn nás přivede k vodopádu Stigfossen. Z vyhlídkového plata na vrcholu "Trolího žebříku" budeme mít panoramatický výhled na okolní vrcholy Biskup, Král a Královna. Zastavíme také u kaňonu Gudbrandsjuvet. Plavbou lodním trajektem přes Norddalsfjord se dostaneme k Orlí cestě. Ohromí nás panoramatický výhled na Geirangerfjord (na seznamu světového dědictví UNESCO), mezi strmými skalisky uvidíme nejznámějšími vodopády Sedm sester. V malebném přístavu Geiranger na konci fjordu si jistě na své dovolené v Norsku najdete čas i na pohodu v některé ze zdejších kaváren. Relaxovat na můžete také v křesle královny Sonji.
Jako fakultativní aktivitu můžeme uspořádat také zábavný (funny) rybolov. A pokud se nám podaří ulovit tresku nebo makrelu, tak budeme mít postaráno i o skvělou večeři.

5.den: Naše cestování v Norsku pokračuje prohlídkou unikátního sloupového (roubeného) kostela z 12.století ve městečku Lom. Okouzlující příroda panoramatické vyhlídkové cesty vedoucí srdcem národního parku Breheiemen a nejvyšším skandinávským pohořím Jotunheimen (Domov obrů). Pro sportovněji natěšené případně zorganizujeme i výstup na nejvyšší norský (a zároveň i celé Skandinávie) vrchol - Galdhopiggen. Túra přes ledovec s placeným místním průvodcem s navázáním na jistící lano je pro zkušenější členy naší výpravy.

6.den: Dalším pokračováním naší poznávací výpravy v Norsku je kaňon Rytířský skok - Ridderspranget, přes který dle pověsti přeskočil rytíř i se svou milou v náruči. Podíváme se také ke břehům ledovcového jezera Gjende, do kterého spadají prudké horské potoky národního parku Jotunheimen. Také tady si užijeme krátkou procházku do úžasné norské přírody -  podle naší fyzické zdatnosti si vybereme výstup na některý z mnoha vrcholů, které tato oblast nádherných jezer nabízí. 

7.den: Oslo - návštěva vyhlášených muzeí na poloostrově Bygdøy. Uvidíte legendární loď Fram Roalda Amundsena a neméně slavnou Kon-Tiki Thora Heyerdahla, případně Norské námořní muzeum a Vikingské muzeum. Prohlídka centra města, Královský palác, pevnost Akerhus, katedrála a architektonická chlouba Osla - budova Opery.

8.den: Dovolená s námi je také o relaxu a případně sladkém "nicnedělání". Ideální je tedy dopolední procházka v přístavu, dokoupení dárků a suvenýrů pro kamarády, přátele a příbuzné. Odpoledne přesun na letiště a odlet ze Skandinávie do ČR.

Partneři

Objev Finsko a Laponsko
Brynje
Norge.cz
ACCKA

Chci zjistit více o Norsku     Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Certifikát zákonného pojištění a Obchodní podmínky   Garanční fond      Objev Finsko a Laponsko

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2021 ViaMarpi s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.