Nová turistická atrakce - Storelgen

05.12.2017 ZpětArtefakt vytvořený norskou umělkyní Linda Bakke se nachází u odpočivadla Bjøråa a svou velikostí překonává i dosud největšího světového losa Mac the Moose postaveného v roce 1984 v kanadském městečku Moose Jaw.

Obří los by měl okolo jedoucím řidičům připomenout možnost pohybu volně žijících živočichů po norských komunikacích a z toho plynoucí i nebezpečí srážky. Stejně tak je zastávka u skulptury příležitostí ke krátkému odpočinku a chvilkovému přerušení jízdy pohybem na čerstvém vzduchu.   

Umělecké dílo je vyrobeno z leštěné oceli, která bude zrcadlově odrážet scenérie přírodní krásy okolní krajiny. Více než desetimetrový los bude také zapsán do Guinessovy knihy rekordů.

Kratší a rychlejší alternativa cesty na sever, než většinou turistů používaná E6, tak získává další plusový bod, proč použít právě silnici č.3.

1511554724-poznavacizajezdnorsko027-large

NEJVĚTŠÍ ATRAKCE NORSKA: ATLANTSKÁ CESTA, ÚŽASNÉ FJORDY, TROLÍ STEZKA


Poznávací zájezd, Norsko letecky v malé skupině cestovatelů. Relax a načerpání nové energie pro obdivovatele norské přírody.
Bouřlivé a energizující vodopády, národní parky, typické norské fjordy, včetně Geirangerfjordu (seznam UNESCO). Romantické putování pobřežím Atlantického oceánu, úchvatné pohledy z Trolí stezky, národní park Jotunheimen a vyhlídková plavba Oslofjordem.


Více informaci

Certifikát zákonného pojištění    Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Obchodní podmínky   Garanční fond      Objev Finsko a Laponsko    GDPR, ochrana osobních údajů

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2023 ViaMarpi s.r.o., vedená u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 93563.  Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.