FINSKO: ZIMNÍ POHÁDKA V LAPONSKU - ZEMĚ SÁMŮ


 • individuální zájezd pouze s místním anglicky hovořícím průvodcem
 • romantická zimní krajina zasněženého Finska osvětlená Polární září 
 • unikátní příležitost k fotografovaní dechberoucího přírodního jevu
 • jízda Husky psím spřežením, sněžné skútry, pravá finská sauna 
 • rybaření na zamrzlém jezeře a návštěva sobí farmy
 • kultura a zvyky původních obyvatel Laponska - Sámů
 • pro gurmány nabídka rybích specialit a skvělých lokálních pochoutek

  PROGRAM ZÁJEZDU JE SESTAVEN NA 5 DNÍ. 
  INDIVIDUÁLNÍ TERMÍNY DLE PŘÁNÍ:  1.1.2024 až 31.3.2024


Nezávazná rezervace

Cena zájezdu:   
34.800 Kč/osoba


Cena zahrnuje:
- 4x dvoulůžkový hotelový pokoj s vlastní sprchou a toaletou
- plná penze
- poplatek za aktivitu jízdy Husky psím spřežením
- poplatek za aktivitu jízdy na sněžných skútrech (1x denní + 1x noční) - pro dvě osoby na jednom skútru
- návštěva sobí farmy, rybolov na zamrzlém jezeře
- vstupné do muzea prezentující způsob života a kulturu Sámů
- profesionální guide na všech organizovaných aktivitách (pouze anglicky hovořící)
- transport z letiště do rezortu a zpět
- využití hotelové sauny
- poplatek za zapůjčení sněžnic a běžek

Cena nezahrnuje:
- letenky na letiště Ivalo (Finsko)
- případné další fakultativní aktivity (např. výprava na sněžnicích s průvodcem)
- příplatek za termín 20.12.2023 - 6.1.2024 (950 Kč/osoba)
- příplatek za jednolůžkový pokoj  (3.800 Kč)

Způsob úhrady:
30% záloha do deseti dnů od podpisu Smlouvy o zájezdu
70% doplatek tři měsíce před odjezdem na zájezd

Ubytování:
4 noci ve dvoulůžkovém hotelovém pokoji s vlastní sprchou a toaletou

Jídlo:
v ceně zájezdu je plná penze

Relaxačně laděný individuální zájezd (nejedná se o skupinové cestování). Do Finska cestujete individuálně. Na letišti Ivalo vás vyzvedne místní průvodce a odveze vás na místo ubytování. Během všech zmíněných aktivit jste součástí mezinárodní skupinky zhruba 10 – 12 osob. Místní průvodci mluví pouze anglicky. Základní porozumění mluvené angličtině je tedy vítané. Součástí je jízda s tažnými psy Husky a jízda na sněžných skútrech. Program je v pohodě zvládnutelný pro každého. 
Zájezdu se mohou účastnit také děti od 7 let věku.
Pro řízení sněžného skútru je potřeba být držitelem řidičského oprávnění skupiny B.

Jedinečný pobyt v divoké přírodě finského Laponska přibližně 300 kilometrů na sever od polárního kruhu. Uprostřed divočiny vás čeká množství zajímavých aktivit, zážitků a zimních radovánek - dovádění na sněžných skútrech, dobrodružství jízdy Husky psím spřežením, rybolov na zamrzlém jezeře a návštěva sobí farmy.
Relaxovat pak můžete v pravé finské sauně nebo si užívat záruku skvělých sněhových podmínek na běžkách či sněžnicích. Vždy vám bude na blízku místní profesionální průvodce (hovořící anglicky a většinou i některým z dalších světových jazyků).

1. den: Přílet na letiště Ivalo, kde vás přivítá místní anglicky hovořící průvodce a převeze vás do místa ubytování, kde na vás čeká výborná večeře. Dostanete se do oblasti vysoko za Polárním kruhem, do oblasti Laponska a jeho původních obyvatel - Sámů. Personál v místě ubytování i všichni průvodci hovoří anglicky, pro komunikaci a porozumění je nutná znalost mluvené angličtiny.  

2. den: Vítejte v zimní laponské pohádce! Po snídani se seznámíte s nejdůležitějším dopravním prostředkem v Laponsku, sněžným skútrem. Po krátké instruktáži vyjedete do pohádkově bílé krajiny. Zhruba v půlce vaší jízdy přijde čas na rybaření. V zamrzlém jezeře uděláte díru do ledu a budete se snažit chytit rybu. Po příjezdu zpět do rezortu vás čeká oběd, odpoledne procházka po okolí pěšky, na běžkách nebo sněžnicích.
Po večeři se vám místní průvodci vysvětlí a řekne vše o fenoménu polární záře. Během snímky doplněné přednášce vám objasní původ tohoto tajemného jevu a představí vám tipy a triky, jak nejlépe vyfotit polární záři a získat skvělé snímky do domácího alba. V ten pravý čas se na sněžnicích vydáte na zamrzlé jezero, vyberete vhodné místo a nainstalujete si své fotoaparáty (stativ je na místě zdarma k zapůjčení, ale v omezeném počtu, vlastní stativ je tedy vždy výhodou). Pak už budete s nadějí vyhlížet polární záři na jasné obloze.

3. den: Sobi jsou v Laponsku jednou z nejdůležitějších součástí života místních Sámů a těší se jejich velkému respektu. Seznámíte se s jedinečným životem na sobí farmě, dozvíte se něco o tradicích Sámů a jejich spojení s těmito nádhernými představiteli severské fauny. Budete mít možnost soby nakrmit a pozorovat jejich ladné pohyby v hlubokém sněhu. Sámové jsou velice zruční v manuálních pracích a z jejich tradičních produktů budete doslova nadšeni. Odpoledne si můžete užít pravou finskou saunu, vířivku nebo se jít projít po okolí. Po setmění se opět vydáte na lov polární záře, tentokrát na sněžných skútrech.

4. den: Přímo v rezortu na vás hned ráno budou čekat psi Husky. Průvodci vám ukáží techniku jízdy na spřežení a po krátké instruktáži se vydáte na svou dobrodružnou vyjížďku. Do zasněžené přírody se vydáte vždy ve dvou lidech na jednom spřežení, jedna osoba sedí na saních, druhá saně řídí a v polovině cesty se vystřídáte. Výlet bude trvat zhruba dvě hodiny.
Po obědě se vydáte do městečka Inari, hlavního města Sámů. Navštívíte Siida muzeum, které je zaměřeno na historii a kulturu Sámů (vstupenka je zahrnuta v ceně zájezdu). V muzeu můžete navštívit několik řemeslných dílen a vyrobit si typický laponský suvenýr.

5. den: Rozloučení s úžasnou přírodou a místní průvodce vás odveze na letiště, následuje let z Finska do ČR.

Partneři

půjčovna obytňáků
Objev Finsko a Laponsko
Brynje
Norge.cz
ACCKA

Certifikát zákonného pojištění    Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Obchodní podmínky   Garanční fond      Objev Finsko a Laponsko    GDPR, ochrana osobních údajů

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2023 ViaMarpi s.r.o., vedená u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 93563.  Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.