ALBÁNIE - JADRAN A JÓNSKÉ MOŘE, HORY A NÁRODNÍ PARKY


  • Skadar - největší jezero na Balkáně hraníčící s Černou horou 
  • Albánské Alpy - národní park Kombëtar i Theth, jezero Blue Eye ("Modré oko")
  • Shkodrës – Olověná a Velká mešita, hrad nad soutokem řek Drin, Kir a Buna (Bojan)
  • nádherné pláže Jaderské i Jónského moře (Orikum, Durrës, Dhërmi)
  • Berat - "město tisíce oken"  a osmanský hrad (na seznamu UNESCO)
  • kaňon řeky Osum a ostrov Zvërnec, Llogara národní park
  • Gjirokastër - citadela a staré město (na seznamu UNESCO)

CENU ZÁJEZDU LZE HRADIT Z BENEFITNÍCH PROGRAMŮ PRO ZAMĚSTNANCE


Počet klientů
max. 8
Počet dní
8
Termín
31.05. - 07.06.2023
Cena
28 400 Kč
Nezávazná rezervace

Cena zahrnuje:
- letenky Praha - Vídeň - Tirana, Tirana - Vídeň - Praha včetně příplatku za 20 kg zavazadlo
- ubytování: 4x hotel **** s bazénem; 3x horský penzión, vždy dvoulůžkové pokoje s vlastní WC a sprchovým koutem
- 7x snídaně
- český průvodce doprovázejícího vás po celou dobu zájezdu
- doprava klimatizovaným mikrobusem
- zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
- volitelné fakultativní aktivity: vstupy do hradů a pevností

Způsob úhrady:
30% záloha do deseti dnů od podpisu Smlouvy o zájezdu
70% doplatek tři měsíce před odjezdem na zájezd

Slevy:
- sleva věková: pro děti a juniory do 21 let - sleva 2,5% z ceny zájezdu (bez letenky)

4x hotel **** s bazénem - dvojlůžkové pokoje
3x horský rodinný penzión - dvojlůžkové pokoje
7x snídaně
Většina míst ubytování disponuje zpravidla také free připojením na WI-FI.
V případě, že cestujete na zájezd singl, garantujeme ubytování klientů po dvojicích tak, aby bylo dodrženo rozdělení zvlášť mužů/žen.
Samostatné ubytování (obsazení pokoje pouze jedním klientem) je možné za příplatek.

Během poznávacího zájezdu do Albánie budeme kombinovat jak relax a pohodu, tak i procházky a treky přizpůsobené zdatnosti účastníků. Malá skupinka cestovatelů nám umožňuje přizpůsobit se každému dle jeho požadavku na náročnost. 

1.den: Výpravu na jih do Albánie zahájíme letem Praha – Tirana. Pohodlným mikrobusem (kterým se budeme pohybovat po celou dobu naší cesty) se vydáme do vesničky Theth v samotném srdci Albánských Alp. Zastavíme se ve městečku Shkodrë se známou Velkou mešitou a Olověnou mešitou. Projdeme se po bájí opředeném hradu Rozafa nad soutokem tří řek - Drin, Kir a Buna (Bojan) s výhled na Skadarské jezero - největší jezero na Balkáně s nadmořskou výškou pouhých 6 metrů a vytvářející hranici s Černou horou.
2.den: Trocha sportovní aktivity je vždy vítaná - trek v národním parku Kombëtar i Theth - úchvatné výhledy na bílé horské štíty Albánských Alp, panoramatická vyhlídka ze sedla Valbona (1.795 m.n.m), procházka z horské vesničky Theth k vodopádům Slender.
3.den: Užijeme si další den v kulisách úžasných skalních štítů pohoří Prokletie, projdeme se podél řeky k jezeru Blue Eye s neuvěřitelnou paletou modrých odstínů. Zde si můžeme dát i osvěžující koupel. Odpoledne se podíváme do věže Kula, kde se muži schovávali před krevní mstou podle zákoníku Kanun. 
4.den: Cesta albánským pobřežím Jaderského moře do přímořského městečka Vlorë. Zastavíme se k prohlídce chrámu Appolonia – ruiny antického města na břehu řeky Aoos, založeného roku 588 př.n.l. Vykoupat se můžeme na pláži Semanit-Darëzezë e Re.
5.den: Atmosféra přímořského letoviska Vlorë - nejstarší město v Albánii s historií sahající do starověkého Řecka bylo i součástí Římské říše. Krátká procházka do národního parku Llogara, jehož průsmykem táhl se svým vojskem samotný Ceasar na bitvu s Pompeiem. Nádherné mořské pláže u vesniček Dhërmi a Himarë, pláže u ostrova Zvërnec, klášter S. Mary (Manastiri i Shën Mërisë)
6.den: Pevnost a staré město Gjirokastër (na seznamu UNESCO), dominanta Albánie z 12.století, kterou nechal významně rekonstruovat Ali Pasha z Tepelene. Město a okolí je střediskem albánských folklórních tradic. Podíváme se ke kaňonu na řece Osum a projdeme se po historickém kamenném mostě Ura e Goricës.
7.den: Vydáme se do Albánského vnitrozemí. Berat rozsáhlý hrad (na seznamu UNESCO), v jehož areálu dodnes žijí trvale lidé. Podhradí s úzkými uličkami a domy vynikající bílou barvou a velkými úzkými okny, což Beratu vysloužilo přezdívku „město tisíce oken“. Berat je také nazýván albánským Bělěhradem. Po čtyři staletí byla celá zdejší oblast pod nadvládou Osmanské říše (Turci).
8.den: závěrečné koupání na pláži u letoviska Drač, zpáteční let Tirana – Vídeň - Praha

Partneři

půjčovna obytňáků
Objev Finsko a Laponsko
Brynje
Norge.cz
ACCKA

Certifikát zákonného pojištění    Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Obchodní podmínky   Garanční fond      Objev Finsko a Laponsko    GDPR, ochrana osobních údajů

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2023 ViaMarpi s.r.o., vedená u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 93563.  Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.