POPRVÉ DO NORSKA: IKONICKÝ PREIKESTOLEN, FJORDY, VODOPÁDY


 • ikona Norska - vyhlídka ze skalního útesu Preikestolen (Kazatelna)
 • národní parky, výletní plavba k ostrovům Oslofjordu, sloupový kostel Heddal
 • energie úžasných vodopádů Vøringfossen, Sendingfossen a Låtefossen
 • fjordy Hardanger, Eidfjord a Høgsfjord, výhled na ledovec Hardengerjøkulen
 • skoky lososů na řece Suldalslågen, trajekt přes Jøsenfjord, zábavný rybolov
 • Oslo - Královský palác, park Vigeland, Vikingské muzeum
 • osvěžující produkt lokálních farmářů - skvělý cider s výhledem do Sørfjordu
 • podívejte se na článek o počasí v Norsku

  Termíny na léto 2023 jsou již vyprodány, přijímáme nezávazné rezervace na rok 2024.

  CENU ZÁJEZDU LZE HRADIT Z BENEFITNÍCH PROGRAMŮ PRO ZAMĚSTNANCE


Nezávazná rezervace

Cena zahrnuje:
- letenky Praha - Oslo a Oslo - Praha včetně poplatku za 20kg zavazadlo a 10kg příruční zavazadlo
(pokud byste cestovali jen s 10kg příručním zavazadlem, pak sleva 650 Kč)
- ubytování 1x hotel, 2x apartmán, 3x penzión, 1x chata; vždy dvoulůžkové pokoje
- 4x norská snídaně
- výletní plavba lodí mezi ostrovy Oslofjordu
- vstup do Salmon Studia - lososí schody
- českého průvodce doprovázejícího vás po celou dobu zájezdu
- doprava klimatizovaným mikrobusem v Norsku
- poplatky za trajekty lodí přes Høgsfjord a přes Jøsenfjord
- zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
- volitelné fakultativní aktivity: vstupy do muzeí

Způsob úhrady:
30% záloha do deseti dnů od podpisu Smlouvy o zájezdu
70% doplatek dva měsíce před odjezdem na zájezd

Slevy:
- sleva věková: pro děti a juniory do 18 let - 2,5% z ceny zájezdu (bez letenky)
- sleva věrnostní: pro klienty, kteří s námi cestují již podruhé (příp. potřetí) - 2,5% z ceny zájezdu (bez letenky)

2 noci apartmán, dva samostatné dvojlůžkové pokoje, další vybavení apartmánu: obývací místnost s kuchyňskou linkou/koutem pro možnost vlastní přípravy jídla, WC a koupelna
1 noc penzión, dvojlůžkový pokoj, vlastní WC a koupelna, možnost vlastní přípravy jídla ve společné kuchyňce
2 noci penzión, dvojlůžkové pokoje, vlastní WC a koupelna
1 noc chata, dva samostatné dvojlůžkové pokoje, další vybavení chaty: obývací místnost s kuchyňskou linkou/koutem pro možnost vlastní přípravy jídla, WC a koupelna
1 noc hotel, dvojlůžkové pokoje, vlastní WC a koupelna
4x norská snídaně

Stravovat se můžete buď v restauracích (rádi vám dáme naše doporučení) nebo kombinovat s přípravou vlastního jídla v kuchyňce.
Na požádání vám průvodce kdykoli zastaví autem, kterým se budete v Norsku pohybovat, u místních obchodů, abyste si mohli doplnit zásobu potravin. Průvodce vám doporučí obchody a poradí vám s orientací při výběru norských a skandinávských potravin.
V průběhu dne zastavujeme také na občerstvení - lehké jídlo, doplnění tekutin, kafe a typické norské wafle se šlehačkou nebo jiné norské speciality.
Lákavou je ochutnávka sobího masa a uzenin, pravého norského lososa nebo velrybího steaku.
V Oslo vás pak zavedeme do přístavních kavárniček na pobřeží Oslofjordu. Nebo dáte přednost posezení v některé z letních zahrádek s atmosférou vnitřního centra?

V případě, že cestujete na zájezd do Norska singl, garantujeme ubytování klientů po dvojicích tak, aby bylo dodrženo rozdělení zvlášť mužů/žen.
Samostatné ubytování (obsazení pokoje pouze jedním klientem) je možné za příplatek.
Většina míst ubytování disponuje zpravidla také free připojením na WI-FI.

Poznávací zájezd do Norska s důrazem na pohodu a relax. Pohodlné výstupy na vyhlídky a k vodopádům.
Pro zájemce lze individuálně naplánovat i náročnější túry. Zájezd je vhodný také pro nadšené amatérské fotografy a obdivovatele skandinávské přírody. Určitě si nenecháme si ujít lákadla lokální gastronomie.
Článek o počasí v Norsku.

1. den: Příletem do Skandinávie na letiště do Oslo zahájíme naši pouť do Norska. Po pobřeží krásného jezera Krødere a se zastávkou u dřevěného sloupového kostelíku Torpo z roku 1192 přijedeme do horského střediska Geilo.

2.den: Túra do nitra přírodní rezervace Hallingskarvet na vyhlídkový vrchol nebo k horské chatě Presholtshytte. Odpoledne procházka do lesní obrazárny mýtických postav norských bájí.

3.den: Přejezd přes největší náhorní plošinu v Evropě - Hardengerviddu. Výhled na ledovec Hardengerjøkulen. Procházka na vyhlídku k nejúžasnějšímu norskému vodopádu - Vøringfossen. Ve vesničce Eidfjord zastavíme na výborné kafe a skvělý výběr lokálních sladkostí. Pobřežím fjordu Eidfjordu, u kterého se dá v případě pěknégho počasí i koupat, přijedeme architektonicky zdařilému most Hardanger Brua. Tento most je dokonce delší než slavný Golden Gate. Večer relax na terase přímo u fjordu se skleničkou úžasného, lokálně produkovaného a v celém Norsku vyhlášeného cideru.

4.den: Trajekt přes fjord Jøsenfjord. Jedinečná příroda panoramatické národní turistické cesty Ryfylke. Fotogenický most přes peřeje řeky Suldalslågen - Høsebrua (honosící se řadou architektonických cen) a lososí schody - Salmon Studio. V prosklené části řeky může sledovat putování lososů vodním živlem. Kochat se můžeme pohledem na mohutné proudy vody valící se z vodopádům - rozeklaný Låtefossen, Strondsfossen a Tjørnadalsfossen. Túra úžasnými místy k peřejím Sendingfossen a k vodopádu Haifossen k jezeru Viglesdalsvatnet.

5.den: Vrcholný zážitek výpravy: Preikestolen (Kazatelna) - pohled z ikony Norska, skalního útesu tyčícího se více než 800 metrů nad hladinou Lysefjordu připomínající americký Grand Canyon. Prohlédneme si také přes 3000 let staré skalní kresby na pobřeží Idsefjordu a vyzkoušíme zábavný rybolov - pokud se nám podaří ulovit nějakou tresku či makrelu, pak si ji "urožníme" na večerním barbecue.

6.den: Trajektem přes Høgsfjord a údolím Hunnendalen přijedeme do oblasti jezer v pohoří Aurahorten. Uděláme si procházku k chatě Øyuvsbu u jezera Øyrvatn a projdeme se po pláži řeky Otra. Zmrzlinu nebo skleničku dobrého vína si dáme na terase přístaviště proslulého Telemark kanálu ve městečku Dalen.

7.den: Na cestě do Oslo zastavíme u nejzachovalejšího sloupového kostelíku Heddal - dřevěný svědek z dob konce Vikingů. Pak už nás čeká první část prohlídky hlavního města - Královský palác, budova Opery - norská chlouba moderní architektury, přístav a pěší zóna Karls Johan Gate, zvonkohra věžních hodin na budově Radnice. Případně světoznámý park Vigeland s obeliskem a "Vřískajícím chlapečkem".

8.den: Výletní plavba mezi ostrůvky Oslofjordu nebo expozice a muzea na poloostrově Bygdøy - Amundsenovo a jeho lodi Fram, muzeum Vikingské lodi nebo svědek dobrodružné plavby Thora Heyerdahla na balsovém voru Kon-Tiki. Cesta do Norska končí transferem na letiště a odletem do České republiky.

Partneři

půjčovna obytňáků
Objev Finsko a Laponsko
Brynje
Norge.cz
ACCKA

Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Certifikát zákonného pojištění a Obchodní podmínky   Garanční fond      Objev Finsko a Laponsko    GDPR, ochrana osobních údajů

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2023 ViaMarpi s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.