POPRVÉ DO NORSKA: BERGEN, PREIKESTOLEN, FJORDY A VODOPÁDY


NAŠE GARANCE K ZÁJEZDŮM V DOBĚ COVID

  • ikona Norska - vyhlídka ze skalního útesu Preikestolen (Kazatelna)
  • národní parky, výletní plavba mezi ostrovy Oslofjordu, sloupový kostel Torpo
  • energie úžasných vodopádů Vøringfossen, Steindalsfossen a Låtefossen
  • fjordy Hardanger, Eidfjord a Sørfjord, výhled na ledovec Hardengerjøkulen
  • skoky lososů na řece Suldalslågen, trajekt přes Jøsenfjord, zábavný rybolov
  • Bergen - rybí trh, lanovka Fløyen; Oslo - Královský palác, park Vigeland

    CENU ZÁJEZDU LZE HRADIT Z BENEFITNÍCH PROGRAMŮ PRO ZAMĚSTNANCE


Počet klientů
max 7
Počet dní
8
Termín
19.08. - 26.08.2022
Cena
37 200 Kč
Nezávazná rezervace

Cena zahrnuje:
- letenky Praha - Oslo a Oslo - Praha včetně poplatku za 20kg zavazadlo a 10kg příruční zavazadlo
(pokud byste cestovali jen s 10kg příručním zavazadlem, pak sleva 650 Kč)
- ubytování 3x hotel, 3x apartmán, 1x penzión; vždy dvoulůžkové pokoje
- 3x norská snídaně
- výletní plavba lodí mezi ostrovy Oslofjordu (jen varianta Bergen - Oslo)
- vstup do Salmon Studia - lososí schody
- českého průvodce doprovázejícího vás po celou dobu zájezdu
- doprava klimatizovaným mikrobusem v Norsku
- poplatky za trajekty lodí přes Høgsfjord a přes Jøsenfjord
- zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
- volitelné fakultativní aktivity: vstupy do muzeí
- příplatek za povlečení (lze mít i vlastní)

Způsob úhrady:
30% záloha do deseti dnů od podpisu Smlouvy o zájezdu
70% doplatek dva měsíce před odjezdem na zájezd

Slevy:
- sleva věková: pro děti a juniory do 18 let - 2,5% z ceny zájezdu (bez letenky)
- sleva věrnostní: pro klienty, kteří s námi cestují již podruhé (příp. potřetí) - 2,5% z ceny zájezdu (bez letenky)

2x hotel, dvojlůžkové pokoje, s vlastním sociálním zařízením
4x apartmány/stylové skandinávské chaty, vždy dva dvojlůžkové pokoje, další vybavení apartmánu/chaty: obývací místnost s kuchyňskou linkou/koutem pro možnost vlastní přípravy jídla, vlastní sociální zařízení
1x penzión, dvoulůžkový pokoj, kuchyňský kout, vlastní sociální zařízení
3x norská snídaně

Stravovat se můžete buď v restauracích (rádi vám dáme naše doporučení) nebo kombinovat s přípravou vlastního jídla v kuchyňce.
Na požádání vám průvodce kdykoli zastaví autem, kterým se budete v Norsku pohybovat, u místních obchodů, abyste si mohli doplnit zásobu potravin. Průvodce vám doporučí obchody a poradí vám s orientací při výběru norských a skandinávských potravin.
V průběhu dne zastavujeme také na občerstvení - lehké jídlo, doplnění tekutin, kafe a typické norské wafle se šlehačkou nebo jiné norské speciality.
Lákavou je ochutnávka sobího masa a uzenin, pravého norského lososa nebo velrybího steaku.
V Oslo vás pak zavedeme do přístavních kavárniček na pobřeží Oslofjordu. Nebo dáte přednost posezení v některé z letních zahrádek s atmosférou vnitřního centra?

V případě, že cestujete na zájezd do Norska singl, garantujeme ubytování klientů po dvojicích tak, aby bylo dodrženo rozdělení zvlášť mužů/žen.
Samostatné ubytování (obsazení pokoje pouze jedním klientem) je možné za příplatek.
Většina míst ubytování disponuje zpravidla také free připojením na WI-FI.

Poznávací zájezd do Norska s důrazem na pohodu a relax. Pohodlné výstupy na vyhlídky a k vodopádům.
Pro zájemce lze individuálně naplánovat i náročnější túry. Zájezd je vhodný také pro nadšené amatérské fotografy a obdivovatele skandinávské přírody.

Průvodcem na zájezdu bude Martin Pišťák, kvalifikovaný a zkušený odborník na Norsko. V případě dotazů můžete volat přímo +420 602 296 287.

1.a 2.den: Příletem do Skandinávie na letiště do Bergenu (s přestupem v Oslo) zahájíme naši pouť do Norska. V bývalém královském městě se podíváme na vyhlášený rybí trh s královskými kraby, lososy, treskami, humry a krevetami. Světoznámá hanzovní čtvrť Bryggen (na seznamu památek UNESCO), královská pevnost Bergenhus, vyhlídkový vrchol Fløyen (případně vrchol Ulriken). Trajektem přes Hardangerfjord a procházka k vodopádu Steindalsfossen.

3.den: Vodopád Langfossen padající přímo do Åkrafjordu. Trek úžasnými místy k peřejím Sendingfossen a k vodopádu Haifossen k jezeru Viglesdalsvatnet.

4.den: Vrcholný zážitek výpravy: Preikestolen (Kazatelna) - pohled z ikony Norska, skalního útesu tyčícího se více než 800 metrů nad hladinou Lysefjordu připomínající americký Grand Canyon. Prohlédneme si také přes 3000 let staré skalní kresby na pobřeží Idsefjordu a vyzkoušíme zábavný rybolov - pokud se nám podaří ulovit nějakou tresku či makrelu, pak si ji "urožníme" na večerním barbecue.

5.den: Trajekt přes fjord Jøsenfjord. Jedinečná příroda panoramatické národní turistické cesty Ryfylke. Fotogenický most přes peřeje řeky Suldalslågen - Høsebrua a lososí schody - Salmon Studio. V prosklené části řeky může sledovat putování lososů vodním živlem. Kochat se můžeme pohledem na mohutné proudy vody valící se z vodopádům - rozeklaný Låtefossen, Strondsfossen a Tjørnadalsfossen

6.den: Pobřežím fjordu Eidfjord do údolí Simadalen. Výhledy na ohromující most Hardanger Brua. Procházka na vyhlídku k nejúžasnějšímu norskému vodopádu - Vøringfossen a krátký trek kaňonem řeky Bjoreio. Přejezd přes největší náhorní plošinu v Evropě - Hardengerviddu. Výhled na ledovec Hardengerjøkulen.

7.den: Horské středisko Geilo a lehká túra do národního parku Hallingskarvet k chatě Presholtseter. Dřevěný sloupový kostelík Torpo z roku 1192 a podél jezera Krødere do Oslo. První část prohlídky hlavního města - Královský palác, budova Opery - norská chlouba moderní architektury, přístav a pěší zóna Karls Johan Gate, zvonkohra věžních hodin na budově Radnice. Případně světoznámý park Vigeland s obeliskem a "Vřískajícím chlapečkem".

8.den: Výletní plavba mezi ostrůvky Oslofjordu nebo expozice a muzea na poloostrově Bygdøy - Amundsenovo a jeho lodi Fram, muzeum Vikingské lodi nebo svědek dobrodružné plavby Thora Heyerdahla na balsovém voru Kon-Tiki. Cesta do Norska končí transferem na letiště a odletem do České republiky.

Partneři

Objev Finsko a Laponsko
Brynje
Norge.cz
ACCKA

Chci zjistit více o Norsku     Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Certifikát zákonného pojištění a Obchodní podmínky   Garanční fond      Objev Finsko a Laponsko    GDPR, ochrana osobních údajů

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2021 ViaMarpi s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.