Na dovolenou do Norska s "mazlíčky" - cestování se psy a kočkami

05.12.2017 ZpětOd 1. května 2013 se změnila pravidla pro cestování psů, koček do Norska. Projděte si informace v dostatečném předstihu před vaší cestou a ověřte si, zda jste na cestu do Norska řádně připraveni.

Jaké dokumenty a doklady pro cestu vašeho zvířecího partnera na zájezd do Norska potřebujete?

a) EU-pas nebo národní pas v souladu s nařízeními 998/2003 a 577/2013

b) ID (mikročip) – pro zvířata, která byla zaregistrována po 3. červenci 2011, je jediným platným identifikačním průkazem mikročip. Zvířata, která byla registrována před tímto datem pomocí tetování, jsou vpuštěna do Norska pouze za předpokladu, že tetování je stále čitelné. Chcete-li zvíře „očipovat“ pomocí mikročipu je třeba kontaktovat veterináře. Identifikační číslo mikročipu musí být uvedeno v pase zvířete. Mikročip, musí být implantován před tím, než zvíře očkováni proti vzteklině.

c) Očkování proti vzteklině musí být v souladu s tím, co doporučuje výrobce vakcíny. První vakcína musí být aplikována nejméně 21 dní před příjezdem do Norska. Všechny tyto údaje musí být uvedeny do cestovního pasu zvířete.

d) Psi musí být očkováni vakcínou obsahující praziquantel proti Echinococcus multilocularis minimálně 24 hodin a maximálně 120 hodin před příjezdem. Alternativně je akceptováno, že psi jsou očkováni každý 28. den po celý rok. Před vstupem do Norska musí být zvířata (v tomto režimu) očkována dvakrát během 28 dnů, a vakcinace pak musí pravidelně pokračovat. Očkování proti tasemnici musí být dokumentováno veterinárním lékařem v pase zvířete.

Při vstupu (překročení hranice) zvířete do Norska, musí majitel kontaktovat Celní úřad. Pokud cestujete letecky do Norska, pak po příletu musíte na letišti projít "červenou zónou". V případě, že cestujete do Norska autem, pak musíte zastavit na hraničním přechodu a předložit celní správě ke kontrole požadované dokumenty. Další informace o vývozu zvířat najdete na stránkách Státní veterinární správy ČR nebo na stránkách norského úřadu Norwegian Food Safety Authority (v angličtině).

1578487105-bergen20-17

EUROVÍKEND BERGEN - RELAXACE MEZI FJORDY A VODOPÁDY


Tento zájezd do Norska je určen těm, kteří si chtějí dát individuální cestu do Norska jen jako krátkou ochutnávku a inspiraci jedinečnými přírodními lákadly. Svou rozlohou je Norsko 5x větší než Česká republika a tak je jasné, že během prodlouženého víkendu je možné poznat jen střípek z jeho krás. Přesto se nám podařilo skloubit pohodu, relax a atraktivní výběr - vodopády, fjordy, bývalé královské město, unikátní přístavní čtvrť na seznamu UNESCO, pověstný rybí trh, ...

RÁDI VÁM PŘIPRAVÍME INDIVIDUÁLNÍ PROGRAM NA MÍRU PRO VÁMI VYBRANÝ KONKRÉTNÍ TERMÍN.


Více informaci

Certifikát zákonného pojištění    Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Obchodní podmínky   Garanční fond      Objev Finsko a Laponsko    GDPR, ochrana osobních údajů

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2023 ViaMarpi s.r.o., vedená u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 93563.  Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.