Nordkapp - poznávací zájezd Lofoty a Laponsko | CK ViaMarpi
CZ SK
Nabídka zájezdů na rok 2018
letecky, malé skupiny cestovatelů, pohodlné ubytování

Nordkapp a Lofoty - nejkrásnější místa severního Norska

exotická dovolená v Norsku | barevné Lofoty a cesta na nejsevernější bod Evropy

Prožijete jeden z nejúchvatnějších západů Slunce na zeměkouli - nad Atlantským oceánem v nejsevernějším koutě Evropy. Tento výjimečný jev trvá na Nordkappu jen v období od 14. května do 30. července !!! 
Tento zájezd do Norska je skvělou příležitostí pro milovníky severské exotiky – kombinuje barevnou svěžest nejkrásnějšího souostroví  severní polokoule s jedinečnou a fascinující přírodou Laponska, kterou lze srovnat pouze s podmínkami v Kanadě a na Aljašce. Výhodou je, že nemusíte cestovat tak daleko a přitom se budete nacházet dokonce severněji než slavný Yukon nebo Klondike.
Díky působení Golfského proudu je však v letním období teplotně přátelskou oblastí. Neplatí mýty o tom, že jsou to oblasti s věčně zmrzlou půdou. Na Lofotech se v létě pěstují na plantážích vyhlášené lofotské jahody, teploty se pohybují okolo 20°C. 
Během své dovolené v Norsku se dotknete divočiny laponských národních parků s arktickou tundrou, budete se pohybovat v zeměpisných šířkách, kde v tomto období probíhá polární denTermíny a cena:
8 dní II připravujeme termíny na rok 2018, přijímáme nezávazné objednávky

Cena zahrnuje:
- letenky Praha - Oslo - Narvik, Alta - Oslo - Praha; předpokládaná cena zpáteční letenky 10.700 Kč
ubytování 2x hotel, dvoulůžkové pokoje
- 5x chata se dvěma ložnicemi, vždy dvoulůžkové pokoje + 
možnost vlastního vaření
- 4x snídaně

- českého průvodce doprovázejícího vás po celou dobu zájezdu
- dopravu klimatizovaným mikrobusem
- pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje:
- fakultativní aktivity a vše, co není uvedeno v odstavci cena zahrnuje

Příplatky:
- poplatek za zapůjčení povlečení (lze vzít i vlastní)
Slevy:
- sleva věková: pro děti a juniory do 21 let a pro klienty starší 61 let sleva 2,5% z ceny zájezdu
- sleva
"NÁŠ DÁREK PRO VÁS": pro klienty oslavující ve stejném roce konání zájezdu 30., 40., 50. nebo 60. narozeniny sleva 2,5% z ceny zájezdu

1.a 2.den: Přeletem přes Polární kruh se dostaneme do nejexotičtějších oblastí severního Norska. Přes most Tjeldsund brua opustíme evropskou pevninu a vstoupíme na největší ostrov souostroví Vesterály. Podél kulis národního parku Møysalen projedeme podmořským tunelem na nejsevernější ostrov Lofot. V hlavním městě tohoto souostroví - Svolvær - navštívíme Lofotskou katedrálu, případně ledové království Magic Ice Gallery nebo zvládneme krátký trek na Tjeldbergtinden s vyhlídkou na dominantu Svolværský kozel (Svolværgeita). 
3.den: Projedeme Lofoty směrem na jih - zastavíme v Henningsværu - nazývaném Benátkami Lofot, podíváme se do rybářské rezervace Nusfjord, která figuruje na seznamu dědictví UNESCO, nenecháme si ujít nejfotogeničtější pohledy z vesničky Reine a naši pouť zakončíme v Å - nejjižnější vesničce honosící se zároveň nejkratším názvem. Tady se také projdeme podél jezera Ågvatnet. Na zpáteční cestě na sever se projdeme po jedné z nádherných písečných pláží s bílým pískem na pobřeží severního Atlantiku.
4.den: Z ostrovní říše se vrátíme na pevninu, na naučné stezce se seznámíme s obtížným životem lidí přežívajících na drsném severu, projdeme se k peřejnatému vodopádu Malselfossen, s divokou severskou faunou se setkáme v Polar Parku.
5.den: Pro fotografy budou rájem místy až neskutečná panoramata pohoří, jehož štíty padajícího přímo do fjordu - Lyngenské Alpy, strmý kaňon Kåfjorddalen a dechberoucí most Gorsabrua, krátký trek do nitra kaňonu. Fjordy dalekého severu - Lyngen, Reisafjord, Langfjord, Olderfjord a Porsangerfjord. 
6.den: Nejsevernější výspa Evropy, Slunce dotýkající se při západu vod bouřlivého Atlantiku - to vše je Nordkapp. Výjimečnost jevu Půlnočního Slunce spočívá i ve skutečnosti, že tady na Nordkappu probíhá jen v období od 14. května do 30. července !!! Podmořským tunelem na ostrov Magerøya, určitě zvládneme i krátkou procházku k pobřeží oceánu. V tomto období probíhající polární den způsobí, že nás světlo bude doprovázet po celých 24 hodin.
7.den: Alta - setkání s dávnou historií lidstva - skalní kresby staré 6.000 let (památka pod ochranou UNESCO). Pro gurmány nebo jen pro ty, kteří chtějí ochutnat speciality norské severní kuchyně, čeká výborná lokální restaurace s výhledem do Altafjordu. Výlet do kaňonu nejdelší řeky severní Skandinávie - Altaselv, pro znalce námořních bitev druhé světové války je lákadlem muzeum německé válečné lodi Tirpitz.
8.den: Nákup suvenýrů pro vaše přátele a blízké, přesun na letiště a odlet do ČR.

2x hotel, dvojlůžkové pokoje
6x apartmány - stylové skandinávské chaty/domky, vždy dvojlůžkové pokoje, obývací místnost s kuchyňskou linkou pro možnost vlastní přípravy jídla.
4x skandinávská snídaně
Hotel i apartmánové domy disponují zpravidla také free připojením na WI-FI.
V případě, že cestujete na zájezd do Norska singl, garantujeme ubytování klientů po dvojicích tak, aby bylo dodrženo rozdělení zvlášť mužů/žen. 
Samostatné ubytování (obsazení pokoje pouze jedním klientem) je možné za příplatek.

Stravovat se můžete buď v restauracích nebo kombinovat s přípravou vlastního jídla.

Průvodce vám na požádání kdykoli zastaví autem, kterým se budete v Norsku pohybovat, u místních obchodů, abyste si mohli doplnit zásobu potravin. Průvodce vám doporučí případně levnější obchody a poradí vám s orientací při výběru norských a skandinávských potravin. 
V průběhu dne zastavujeme také na občerstvení - doplnění tekutin, kafe a typické norské wafle se šlehačkou nebo jiné norské speciality.
Jistě se nám podaří ulovit i nějaké ryby, které si opečeme při společném večerním barbercue.

Poznávací super zájezd do oblastí za polárním kruhem, na nejkrásnější souostroví severní polokoule a nejsevernější místo Evropy - Nordkapp.

Je jedna hodina po půlnoci a Slunce stále svítí? Půlnoční Slunce je fenomén, který vás nabije energií a trochu mystikou - jeden z nejkrásnějších západů Slunce, který však v tomto období nikdy nekončí. Slunce se pouze dotkne hladiny oceánu a plynule přejde ve svítání a v novou pouť po obloze dalšího dne. Vrcholem zájezdu bude sledování atrakce, pro kterou se vyplatí cestovat severskými dálkami. 

Zájezd je vhodný pro milovníky dobrodružství a unikátních zážitků.

Fotogalerie

Mořský vír - Lyngenfjord

Mořský vír - Lyngenfjord

Laponská národní vlajka

Laponská národní vlajka

Sobí rodinka

Sobí rodinka

Nordkapp - půlnoční slunce

Nordkapp - půlnoční slunce

Atlantická pláž na Vesterálech

Atlantická pláž na Vesterálech

Výhled na Reine

Výhled na Reine

Lyngenské Alpy

Lyngenské Alpy

Lofoty a Atlantský oceán

Lofoty a Atlantský oceán

Pláže na Lofotech

Pláže na Lofotech

Polar Park - Vlci

Polar Park - Vlci

Lofoty - Rorbur

Lofoty - Rorbur

Skalní kresby Alta (UNESCO)

Skalní kresby Alta (UNESCO)

Peřeje vodopádu Malselfossen

Peřeje vodopádu Malselfossen

Nusfjord - UNESCO

Nusfjord - UNESCO

Henningsvær - Benátky Lofot

Henningsvær - Benátky Lofot

Pláž na Vesterálech

Pláž na Vesterálech

Ubytování

Ubytování

Ubytování

Ubytování

Ubytování

Ubytování

Ubytování

Ubytování

Ubytování

Ubytování

Ubytování

Ubytování

Ubytování

Ubytování

Ubytování

Ubytování

Ubytování

Ubytování

Ubytování

Ubytování

Ubytování

Ubytování

Ubytování

Ubytování

Ubytování

Ubytování