LOFOTY - LETNÍ SLUNOVRAT ZA POLÁRNÍM KRUHEM


 • atmosféra souostroví Lofot a Vesterálů, majáky pobřeží Atlantiku
 • malebné rybářské vesničky a rezervace zapsané na seznamu UNESCO
 • piknik na plážích s bílým pískem - pozorování Půlnočního Slunce !!
 • výletní plavba za mořskými orly do soutěsky Trollfjord, Svolværský kozel
 • Lofotr Viking muzeum - tradice bájných Vikingů, tůry na vyhlídkové vrcholy
 • fotogenické Reine, Lofotská katedrála, Henningsvær - "Benátky Lofot"
 • pro zájemce lze zájezd prodloužit o jeden až dva dny pobytu v Oslo
 • zajímá vás charakter počasí v Norsku? Zde je odpověď.
  CENU ZÁJEZDU LZE HRADIT Z BENEFITNÍCH PROGRAMŮ PRO ZAMĚSTNANCE

  Všechny termíny tohoto zájezdu pro letní sezónu 2024 jsou již vyprodány, přijímáme nezávazné rezervace na léto 2025.


Nezávazná rezervace

Cena zahrnuje:
- letenky Praha - Oslo - Narvik, Narvik - Oslo -Praha, včetně poplatku za 20kg zavazadlo, pokud by vám ve dvojici stačilo jen jedno 20kg zavazadlo, pak sleva 650 Kč 
- ubytování - 1x hotel, 6x typické rybářské rorbuers - chaty u fjordu/ stylové skandinávské chaty u fjordu - vždy dvoulůžkové pokoje, obývací místnost s kuchyňkou pro možnost vlastního vaření. Pro ty, kdo nechtějí vařit je možnost navštěvy místních restaurací.
- 4x norská snídaně
- českého průvodce doprovázejícího vás po celou dobu zájezdu
- dopravu klimatizovaným mikrobusem v Norsku
- zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
- volitelné fakultativní aktivity: plavbu RIB safari do Trollfjordu, vstupné do muzeí

Způsob úhrady:
30% záloha do deseti dnů od podpisu Smlouvy o zájezdu
70% doplatek tři měsíce před odjezdem na zájezd

Slevy:
- sleva věková: pro děti a juniory do 15 let - 2,5% z ceny zájezdu (bez letenky)
 

3 noci typické rybářské rorbuers - chaty u fjordu, samostatné ložnice (vždy dvojlůžkové), na chatě WC a koupelna, obývací místnost s kuchyňskou linkou pro možnost přípravy vlastního jídla. Pro ty, kdo nechtějí vařit je možnost navštěvy místních restaurací
3 noci stylové skandinávské chaty u fjordu - samostatné ložnice (vždy dvojlůžkové), na chatě WC a koupelna, obývací místnost s kuchyňskou linkou pro možnost přípravy vlastního jídla. Pro ty, kdo nechtějí vařit je možnost navštěvy místních restaurací.
1 noc hotel, dvoulůžkové pokoje s vlastní WC a koupelnou
4x norská snídaně
Většina míst ubytování disponuje zpravidla také free připojením na WI-FI.
V případě, že cestujete singl, garantujeme ubytování klientů po dvojicích tak, aby bylo dodrženo rozdělení zvlášť mužů/žen.
Samostatné ubytování (obsazení pokoje pouze jedním klientem) je možné za příplatek.

Stravovat se můžete buď v restauracích a kavárnách nebo kombinovat s přípravou jídla v kuchyňce.
Průvodce vám na požádání kdykoli zastaví autem, kterým se budete po Lofotech a Vesterálech pohybovat, u místních obchodů, abyste si mohli doplnit zásobu potravin. Průvodce vám poradí s orientací při výběru norských a skandinávských potravin. V Norsku jsou běžně dostupné i bezlepkové potraviny. 
V průběhu dne zastavujeme také na občerstvení - lehké jídlo, doplnění tekutin, kafe a typické norské wafle se šlehačkou nebo jiné norské speciality.
Určitě se nám také podaří ulovit nějaké čerstvé ryby pro večerní barbecue.

Během poznávacího zájezdu do Norska budeme kombinovat jak relax a pohodu, tak i nenáročné procházky. Na Lofotech i na Vesterálech se také nachází řada vyhlídek, výstup k nim je vždy velmi pohodlný.
Projdeme se také po několika písčitých plážích západního pobřeží Atlantiku.

Pro sportovněji laděné účastníky jsou pro vaši cestu do Norska připraveny alternativně varianty treků a případných výstupů na skalnaté vrcholy s nádhernými výhledy na mořské pobřeží.

Podívejte se jak vypadá počasí v Norsku.

1.a 2.den: Letecky do Skandinávie z ČR na letiště Narvik/Evenes, impozantním mostem Tjeldsund Bru opustíme norskou pevninu a vydáme se do ostrovní říše - na Vesterály a Lofoty. Podíváme se na maják v osadě Lødingen, vyzkoušíme si funny zábavný rybolov v Innerfjordu. Uvidíme skaliska národního parku Møysalen a projedeme vyhlídkovou trasu po západním pobřeží ostrova Austvagøy.

3.den: Trek kolem skalní dominanty - Svolværský kozel (Svolværgeita) na Djevelporten - dá se prodloužit na vrchol Fløya (577 m.n.m.) nebo méně náročná tůra na vrchol Tjeldbergtinden (367 m.n.m.). Prohlídka městečka Svolvær, největší dřevěná stavba na ostrovech - Lofotská katedrála.

4.den: Plavba motorovým člunem (RIB, zodiac) do mořské soutěsky Trollfjord patří mezi nejúchvatnější zážitky. Kromě jedinečných přírodních scenérií budete mít i příležitost vidět mořské orly. Do dob odvážných a bojovných Vikingů ze Skandinávie vás přenese velmi zdařilá expozice muzeum Vikingů - Lofotr Viking Museum. Atmosféra je skutečně autentická. Alternativně se vypravíme na kammennou pláž rezervace Eggum na ostrově Vestågøy (opět bude připravena varianta kratší procházky nebo delší tůry).

5.den: Na naší výpravě zájezdu do Norska se dostaneme do nejjižnější části Lofot - vesničky s nejkratším názvem Å. Zavítáme do rybářské rezervace Nusfjord (zapsané na seznamu UNESCO) se svými typickými červenými a žlutými rorbuers. Jsem si jist, že vás uchvátí pohledy v další rybářské vesničce Reine, která je nejfotogeničtějším místem na Lofotech. Rozhodně si nenecháme ujít ochutnání některé z místních rybích specialit - vydatnou rybí polévku nebo všudypřítomnou čerstvou tresku. Na sportovněji naladěné pak čeká vyhlídkový vrchol Reineberget (448 m.n.m.).

6.den: Pohodový trek na úžasnou pláž - Kvalvika s výhledem na Atlantik, případně pokračování na vrchol Ryten (543 m.n.m.). Za příznivých teplotních podmínek procházka a koupání na plážích s bílým pískem Ramberg Skagsanden nebo Ramberg Stranda. Zastávka u dřevěného kostelíku s výhledem na oceán v obci Flakstad.

7.den: Rybářská vesnička Henningsvær - nazývaná také Benátky Lofot - obklopená řadou ostrůvků a s nejlepší rybářskou restaurací na ostrovech. Pro sportovce výstup na vrchol Festvågtinden (541 m.n.m.). Krátká procházka naučnou stezkou ze života Sámů na ostrově Hushordøya, na pro Nory typické kafe a wafle zastavíme u Gullesfjordu. Postupně zamíříme po pobřeží průlivu Tjeldsundet zpátky na norskou pevninu.

8.den: Závěr cesty po souostroví Lofoty&Vesterály patří rozlučení se s ostrovní říší a dopravě k letišti k odletu z Norska zpět do ČR.

Zájemcům zajistíme prodloužení programu o další den nebo dny strávené v hlavním městě Norska.

Partneři

půjčovna obytňáků
Objev Finsko a Laponsko
Brynje
Norge.cz
ACCKA

Certifikát zákonného pojištění    Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Obchodní podmínky   Garanční fond      Objev Finsko a Laponsko    GDPR, ochrana osobních údajů

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2023 ViaMarpi s.r.o., vedená u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 93563.  Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.