Geirangerfjord - nejnavštěvovanější norský fjord

25.10.2017 ZpětK turisticky nejnavštěvovanějším fjordům v Norsku patří bezesporu Geirangerfjord. Pro svou okouzlující krásu byl zařazen také na seznam světového dědictví UNESCO. Strmá úbočí skal, po kterých se valí řada vodopádů, se potkají na konci fjordu nad vesničkou Geiranger. Daní za unikátnost tohoto místa je silný pohyb výletníků během turistické sezóny. V kavárničkách a obchůdcích zní v létě babylónská změť jazyků z celého světa.

Vodopády čeřící přímo hladinu fjordu mají romantická jména: Brudesløret (Nevěstin závoj), nejznámější De Syv Søstre (Sedm sester) a z opačného svahu se na ně dívající Friaren (Nápadník).

Z řady zajímavých vyhlídek na Geiranger doporučíme dvě: lavičku královny Sonji v bezprostřední blízkosti hlubokého kaňonu říčky Geirangelva – dojedete sem z Geirangeru několika serpentýnami jižním směrem silnicí číslo Rv63. Druhou vyhlídkou, která stojí za návštěvu, je vrcholové plató hory Dalsnibba ve výšce 1.476 m.n.m. Po přibližně 17 kilometrech z Geirangeru vás sem zavede odbočka ze silnice číslo Rv63. Pro pěkný výhled je nutné mít však štěstí na počasí – vrchol bývá často zahalen mraky.

Ať už do Geirangeru pojedete z jihu nebo ze severu, není silnice číslo Rv63 jedinou možností, jak se ke Geirangerfjordu dostat. Lákavou alternativou je plavba přímo po hladině fjordu lodním trajektem, který spojuje Geiranger s malým přístavem Hellesylt.

Z nepřeberného množství pěších túr klikatících se kolem Geirangerfjordu si můžete vybrat třeba tu k vyhlídce Vesteråsfjell. Trasa měří přibližně 2 kilometry a vychází od informačního centra Fjordsenter. Prodloužit si tuto krátkou vycházku přibližně o 1 kilometr lze i odbočkou na další vyhlídku Løsta (520 m.n.m.). K vyhledávaným zážitkům patří také plavba na mořských kajacích, které půjčují například v Grande Camping.

Tak jak tak, při výpravě nebo poznávacím zájezdu do Norska by zastávka v Geirangerfjordu neměla v itineráři rozhodně chybět.

1551890288-IMG-20180630-161513

NORSKEM PO STEZKÁCH TROLLŮ - K FJORDŮM A VODOPÁDŮM


Znáte pověsti vyprávějící o norských Trolech - tvorech žijících v zákoutích člověkem nedotčené norské přírody? Vydáme se v jejich stopách po dechberoucí Trolí stezce. Dostaneme se jak do národních parků, tak k ohromujícím vodopádům a peřejím průzračných řek a k horským jezerům.
Zavítáme do olympijského Lillehammeru
A jaké by to bylo cestování do Norska bez hlubokých mořských zálivů - fjordů, z nichž například úchvatný Geiranger fjord  figuruje na seznamu přírodních památek UNESCO.
Zájezd nadchne milovníky ryzí skandinávské přírody, s jakou se již v jiných částech Evropy nesetkáte. Zpestřením jsou fakultativní aktivity - rafting nebo zábavný rybolov.
Přijímáme nezávazné rezervace na sezónu 2021.


Více informaci

Chci zjistit více o Norsku     Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Certifikát zákonného pojištění a Obchodní podmínky   Garanční fond      Objev Finsko a Laponsko

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2021 ViaMarpi s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.