Norsko a emise

06.12.2017 ZpětNová globální dohoda o klimatu má být uzavřena v prosinci 2015 na konferenci OSN. Všechny členské státy jsou vyzývány, aby předložily své návrhy národně stanovených příspěvků obsahující cíle ke snížení emisí. Norsko je po Švýcarsku druhou zemí, která předložila své zamýšlené plány. Norsko se zavazuje, že sníží dovolenou úroveň emisí skleníkových plynů do roku 2030 ve srovnání s úrovní v roce 1990 o nejméně 40%.

Má-li být výsledek konference o klimatu v Paříži úspěšný je důležité, aby země předložily své příspěvky na snižování emisí v dostatečném předstihu před zasedáním. Jsem velmi rád, že Norsko může dodržet lhůtu“, říká norský ministr životní prostředí Tine Sundtoft.

Rozhodujícím úkolem je splnit cíle pro snížení dovoleného limitu emisí jako kolektivní závazek EU a jejích členských států. Přibližně 50% z norských emisí je již zahrnuto v systému obchodování s emisemi (ETS) EU. Kromě národního cíle pro snižování emisí bude stanoven také cíl (ETS) EU. Norsko hodlá vstoupit do dialogu s EU na téma dohody o kolektivním doručení cíle v oblasti klimatu za celé EU. Pokud nedojde k dohodě o společné dodávce s EU, splní Norsko závazek samostatně. Úroveň ambice snížit emise alespoň o 40% zůstane stejná.

Potřebujeme více mezinárodní spolupráce v zájmu řešení otázek týkajících se změny klimatu. Kolektivní dodávka za EU v oblasti změny klimatu je krok správným směrem. Jak Norsko, tak i EU mají vysoké ambice na kvalitu klimatických podmínek . Spojením úsilí jednotlivých zemí v oblasti klimatu, můžeme dosáhnout lepších výsledků,“ dodává ministr Tine Sundtoft.

1663613700-IMG-2082-na-web

OKRUŽNÍ ZÁJEZD NORSKEM S VÝSTUPEM NA TROLÍ JAZYK


Okružní poznávací zájezd pro ty, kteří míří do Norska a Skandinávie a chtějí si v malé skupince užít maximum turistických atrakcí. Kromě unikátních skvostů severské přírody si dopřát i sportovnější pohyb.
Třešničkou na dortu zájezdu je výstup na jednu z nejúžasnějších dominant Norska - skalní převis Trolí jazyk (Trolltunga).
Podlehnete energii bouřících vodopádů nebo magické atmosféře strmých norských fjordů a výhledům na ledovce?


Více informaci

1511554724-poznavacizajezdnorsko027-large

NEJVĚTŠÍ ATRAKCE NORSKA: ATLANTSKÁ CESTA, ÚŽASNÉ FJORDY, TROLÍ STEZKA


Poznávací zájezd, Norsko letecky v malé skupině cestovatelů. Relax a načerpání nové energie pro obdivovatele norské přírody.
Bouřlivé a energizující vodopády, národní parky, typické norské fjordy, včetně Geirangerfjordu (seznam UNESCO). Romantické putování pobřežím Atlantického oceánu, úchvatné pohledy z Trolí stezky, národní park Jotunheimen a vyhlídková plavba Oslofjordem.


Více informaci

Certifikát zákonného pojištění    Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Obchodní podmínky   Garanční fond      Objev Finsko a Laponsko    GDPR, ochrana osobních údajů

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2023 ViaMarpi s.r.o., vedená u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 93563.  Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.