Běžecké traily - aktivní dovolená v Norsku | CK ViaMarpi
CZ SK
Nabídka zájezdů na rok 2018
letecky, malé skupiny cestovatelů, pohodlné ubytování

Running - fjordy, národní parky a půlmaratón Bergen

Zájezd v Norsku pro nadšené běžce

Další díl oblíbené výpravy do Norska bude opět ve znamení spojení aktivní sportovní činnosti  s poznávacím zájezdem po vyhledávaných turistických lákadlech v Norsku a v nádherných scenériích unikátní přírody. Pod patronátem populární, a nejen v Česku dobře známé Běžecké školy Miloše Škorpila, jsme pořádali první dva ročníky atraktivní dovolené v Norsku moderního střihu.
Letošní již 3. ročník úspěšné akce jsme ještě vylepšili o možnost účasti na jednom z nejpopulárnějších norských běžeckých podniků - půlmaratónu v Bergenu
Součástí zájezdu je poskytnutí odborného poradenství běžeckého instruktora Radka Švajcra, který je Ambassadorem Běžecké školy Miloše Škorpila, je autorizovaným instruktorem kondičního běhu a koučem Mattoni FreeRun. Angažuje se také v pozici člena srávní rady Běžecké akademie Rozběháme Česko.

Program je sestaven flexibilně tak, aby si na své přišli jak velmi zdatní běžci, tak i běžci začátečníci nebo jen hobby běžci. Připravené varianty denního programu vyhoví i těmi, kteří v některých dnech dají přednost relaxaci a užívání si jedinečnosti norských přírodních výtvorů. Místo běhání tak mohou fandit svým partnerům - běžeckým „dravcům“ -  a tleskat jejich sportovním výkonům. 


Termíny a cena: 
8 dní II připravujeme termíny na sezónu 2018

Cena zahrnuje: 
- letenky Praha - Bergen, Bergen - Praha v předpokládané celkové ceně do 4.800 Kč
- ubytování v dvoulůžkových pokojích
- 2x snídaně skandinávského typu
- českého průvodce doprovázejícího vás po celou dobu zájezdu
- odborné poradenství běžeckého instruktora
- servis doprovodného vozidla
- dopravu klimatizovaným mikrobusem v Norsku
- pojištění proti úpadku CK
Cena nezahrnuje:
- fakultativní aktivity, registrační poplatek za půlmaratón v Bergenu (EUR 40)
Příplatky:
- poplatek za zapůjčení povlečení (lze vzít i vlastní)
Slevy:
- sleva věková: pro děti a juniory do 21 let a pro klienty starší 61 let sleva 2,5% z ceny zájezdu
sleva "DÁREK": pro klienty oslavující ve stejném roce konání zájezdu 30., 40., 50. nebo 60. narozeniny sleva 2,5% z ceny zájezdu
- případné další slevy nelze sčítat a kombinovat

1.den: Přílet z Prahy na letiště do Bergenu, transfer na místo ubytování.
2.den: Dopoledne výběh na vyhlídkový vrchol Ulriken (643 m.n.m.) a trail k okolním jezerům. Odpoledne prohlídka Bergenu – vyhlášený rybí trh Torget plný lososů, tresek, krabů, krevet a ústřic, historická hanzovní čtvrť Brygge (pod ochranou UNESCO), pevnost Bergenhus. Lanovkou na vrchol Fløyen s výhledem na fjord a přístav v Bergenu.
3.den: Účast na jednom z nejoblíbenějších norských půlmaratónů - Knarvikmila - The great fjord run (propozice k závodu zde). Trasa závodu vede mezi fjordy přes ostrovy Flatøy a Holsnøy. Odpoledne cesta z Bergenu na jih podél pobřeží Atlantiku. Vyhlídkový trajekt přes Selbjørnsfjord na ostrov Stord a poté po impozantním mostě Sandsfjordbrua k dalšímu trajektu přes Jøsenfjord.
4.den: Celodenní výprava (nejzdatnější mohou i běžet) na nejčastěji fotografovanou ikonu Norska – skalní útes Preikestolen (v překladu Kazatelna) s výhledem na úchvatný Lysefjord - pohled srovnatelný s americkým Grand kaňonem. Čeká vás odvážný pohled do 600 metrové hlubiny z okraje skalní plošiny. Zastávka v městečku Jørpeland.
5.den: Trail v oblasti pohoří Strand a krajinou úžasných horských jezer v kombinaci s během na plážích pobřeží Årdalsfjordu.
6.den: Cesta podél tzv. západních fjordů, které jsou pozůstatkem ledovcové činnosti, přesun do oblasti pohoří Ryfylke, běžecký trail.
7.den: Vodopády Sendingfossen a Rykandfossen, most Høse Bru, vyhlídka Lovra. Trail. Variantně okružní výlet pobřežím Saudafjordu k vodopádu Svandalsfossen.
8.den: Návrat do Bergenu, trajekt a přejezd na letiště, transfer do ČR.

2x hostel + 5x apartmány - stylové skandinávské chaty/domky, vždy dvojlůžkové pokoje, v apartmánech vlastní WC a koupelna, obývací místnost s kuchyňskou linkou pro možnost vlastní přípravy jídla.
2x snídaně
Hostel i apartmánové domy disponují zpravidla také free připojením na WI-FI.
V případě, že cestujete na sportovní zájezd do Norska singl, garantujeme ubytování klientů tak, aby bylo dodrženo rozdělení zvlášť mužů/žen. 
Samostatné ubytování (obsazení pokoje pouze jedním klientem) je možné za příplatek.

Stravovat se můžete buď v restauracích nebo kombinovat s přípravou jídla v kuchyňce. 
Průvodce vám na požádání kdykoli zastaví autem, kterým se budete v Norsku pohybovat, u místních obchodů, abyste si mohli doplnit zásobu potravin. Průvodce vám doporučí případně levnější obchody a poradí vám s orientací při výběru norských a skandinávských potravin. 
V průběhu dne zastavujeme také na občerstvení - doplnění tekutin, kafe a typické norské wafle se šlehačkou nebo jiné norské speciality.

Ryze sportovní zájezd do Norska. Předpokládá se denní dávka runningu od 5 do 40 kilometrů. Trasa je vždy připravena tak, že každý běžec může absolvovat vzdálenost podle své výkonnosti a svého přání.

Vhodné pro vyznavače aktivní sportovní dovolené.

Fotogalerie

Preikestolen

Preikestolen

Naši běžci

Naši běžci

Výhledy cestou na Preikestolen

Výhledy cestou na Preikestolen

Bergen - Bryggen (UNESCO)

Bergen - Bryggen (UNESCO)

Výhled na Bergen

Výhled na Bergen

Rybí trh Torget

Rybí trh Torget

Lysefjord

Lysefjord

Skalní útes Preikestolen

Skalní útes Preikestolen

Sendingfossen

Sendingfossen

Jezero Valavatnet

Jezero Valavatnet

Lysefjord

Lysefjord

Ubytování

Ubytování

Ubytování

Ubytování

Ubytování

Ubytování

Ubytování

Ubytování