POLÁRNÍ ZÁŘE & VÝPRAVA HUSKY PSÍM SPŘEŽENÍM


  • Polární záře - unikátní příležitost fotografovat úžasný přírodní úkaz
  • Velrybí safari - pozorování kosatek, keporkaků v Nordfjordu
  • jízda Husky psím spřežením, sněžné skútry, výprava na sněžnicích 
  • "Paříž Severu" - Tromsø, atmosféra polárního města, Artická katedrála
  • ubytování v rezortu na břehu fjordu, pravá skandinávská sauna
  • pro gurmány nabídka rybích specialit a lokálních severských pochoutek
    Průvodcem zájezdu je Martin Pišťák - zkušený odborník a specialista na sledování polární záře, o které přednášel například i na hvězdárně v Brně.

    CENU ZÁJEZDU LZE HRADIT Z BENEFITNÍCH PROGRAMŮ PRO ZAMĚSTNANCE


Počet klientů
max. 14
Počet dní
5
Termín
28.11. - 02.12.2024
Cena
45 800 Kč
Počet klientů
max. 14
Počet dní
5
Termín
01.12. - 05.12.2024
Cena
45 800 Kč
Počet klientů
max. 14
Počet dní
5
Termín
23.01. - 27.01.2025
Cena
46 800 Kč
Nezávazná rezervace

Cena zahrnuje:
- letenky Praha - Oslo - Tromsø, Tromsø - Oslo - Praha včetně příplatku za 20kg zavazadlo
    (pokud byste cestovali jen s 10kg příručním zavazadlem, pak sleva 810 Kč)
- ubytování: 2x hotel, dvoulůžkové pokoje 
                    2x apartmánová chata na pobřeží fjordu - 2x samostatná ložnice, 1x toaleta, 1x obývací místnost a kuchyňka pro možnost vlastní přípravy jídla
- 4x snídani
- českého průvodce doprovázejícího vás po celou dobu zájezdu
- veškerou dopravu v Norsku - jak z letiště do centra města a zpět, tak i mikrobusem do rezortu a zpět
- zákonné pojištění proti úpadku CK
Cena nezahrnuje:
- poplatek za fakultativní aktivity - Husky psí spřežení, Velrybí safari (jen v termínu leden), sněžnice a sněžné skútry
- za příplatek je možné objednat večeři v stylové hotelové restauraci
- vše co není uvedeno v odstavci cena zahrnuje

Způsob úhrady:
30% záloha do deseti dnů od podpisu Smlouvy o zájezdu
70% doplatek tři měsíce před odjezdem na zájezd

2x hotel, dvojlůžkové pokoje
2x apartmánová chata s výhledem na fjord - dvě samostatné dvojlůžkové ložnice, na každé apartmánové chatě je společná obývací místnost, plně vybavená kuchyň pro možnost vlastní přípravy jídla, WC a koupelna
4x snídaně

Hotel v Tromsø se nachází v bezprostřední blízkosti mořského přístavu, k dispozici je i free připojení na WI-FI.
Apartmánový resort je postaven v duchu skandinávské architektury na pobřeží fjordu, chaty jsou ve vzdálenosti do 50 metrů od moře. V resortu je (za poplatek) možnost návštěvy sauny a jakuzzi/vířivky s výhledem na fjord.
V případě, že cestujete samostatně, garantujeme ubytování klientů po dvojicích tak, aby bylo dodrženo rozdělení zvlášť mužů/žen. Obsazení pokoje pouze jedním klientem je možné za příplatek.

Stravovat se v průběhu zájezdu můžete ve stylové hotelové restauraci a případně kombinovat s přípravou vlastního potravin v kuchyňce vašeho apartmánu. V průběhu pobytu v Tromsø si můžete doplnit zásobu potravin. Průvodce vám také poradí vám s orientací při výběru norských a skandinávských potravin.

Tento zájezd do Norska je zaměřen na pozorování a hlavně fotografování polární záře - jedná se tedy relaxační a sportovně nenáročnou aktivitu. 

K pohodové atmosféře dovolené v Norsku přispějí i další možné fakultativní aktivity - jízda Husky psím spřežením, vyhlídková plavba za kosatkami a keporkaky (pouze v termínech listopad/prosinec), dovádění na sněžných skútrech, výlet do polární divočiny na sněžnicích nebo sauna a jakuzzi. Vody teplého Golfského proudu způsobují, že ačkoli se budete pohybovat v oblastech vysoko nad polárním kruhem, panují v místě naší výpravy v tomto období podobné teplotní podmínky jako na horách v ČR.

Pohyb doplníme o krátké vycházky na pobřeží Nordfjordu. Pro ty, kteří by měli zájem přece jenom sportovnější výkony, doporučíme sněžnice, snow-bike nebo i běžky, případně krátký jednodenní trek.

1.den: Přílet do Tromsø. Přivítá nás atmosféra polárního města vysoko za Polárním kruhem. Města, které je pro svou krásu nazývané "Paříží Severu", města, které se může pochlubit několika nejsevernějšími "NEJ ..." - nejsevernější katedrála, nejsevernější univerzita, nejsevernější pivovar, atd. Procházka večerním Tromsø.
2.den: Pro nadšence kosatek a keporkaků se v rámci fakultativní aktivity vydáme na Velrybí safari - plavba do Nordfjordu probíhá na pohodlném a zatepleném katamaránu. (Velrybí safari probíhá pouze v listopadových, prosincových a lednových termínech). S cestovateli, které poznání života mořských savců neláká, zahájíme výpravu na severu Norska prohlídkou Tromsø - procházka po nábřeží, návštěva Arktické katedrály, výjimečné Mořské akvárium Polaria a krmení tuleňů (vědecké pracoviště Univerzity Troms), výlet lanovkou na vrchol Fjellheisen. Odpoledne se přemístíme za hlavním bodem programu - pozorování polární záře. Dramatickými reliéfy břehů Atlantiku se vydáme na jih, cestu nám možná zkříží typický představitel zdejší fauny - stádo severských sobů. Čeká nás večerní relaxace v typické severské sauně a venkovní vířivce. Večer budeme mít ideální příležitost k focení Polární záře. Ukážeme vám, jak si pořídit skvělé snímky Polární záře, které se stanou ozdobou vaší fotografické sbírky. Tuto oblast jsme k našemu pozorování fascinujícího světelného divadla, jehož dramaturgy jsou síly vpravdě kosmické, nevybrali náhodou. Na své si přijdou jak amatérští, tak i profesionální fotografové.
3.den: Fakultativní aktivity v případě příznivých sněhových podmínek - Husky psí spřežení - vyjížďka do polární pustiny nebo další možná dobrodružství: procházka na sněžnicích či vyjížďka na snow-bike nebo jen pěší procházka v okolí rezortu.
Uspořádáme také chytání ryb - zábavný (funny) rybolov přímo ze břehu fjordu - nadchne nejen muže, ale i ženy. A pokud se nám podaří něco ulovit, tak budeme mít postaráno i o skvělou večeři.
Večer opět sledování polární záře, sauna, relax a pohoda.
4.den: Dopoledne budeme pokračovat v aktivitách, které nabízí rezort a jeho okolí. V podvečerních hodinách se vrátíme do Tromsø, návštěva restaurace, baru nebo tradiční norské pivovarské restaurace, kam chodil i sám Roald Amundsen.
5.den: Odjezd na letiště a návrat do ČR. Zájemcům zajistíme prodloužení programu o další den nebo dny strávené v hlavním městě Norska.

Partneři

půjčovna obytňáků
Objev Finsko a Laponsko
Brynje
Norge.cz
ACCKA

Certifikát zákonného pojištění    Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Obchodní podmínky   Garanční fond      Objev Finsko a Laponsko    GDPR, ochrana osobních údajů

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2023 ViaMarpi s.r.o., vedená u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 93563.  Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.