FASCINUJÍCÍ ZÁŽITEK - POLÁRNÍ ZÁŘE, JÍZDA HUSKY PSÍM SPŘEŽENÍM 2019/2020


  • Polární záře - unikátní příležitost fotografovat úžasný přírodní úkaz
  • dobrodružství jízdy Husky psím spřežením nebo sněžnými skútry
  • "Paříž Severu" - Tromsø, atmosféra polárního města, Artická katedrála
  • ubytování v rezortu na břehu fjordu - ideální místo k pozorování polární záře
  • jedinečný zážitek na moři - Velrybí safari - pozorování kosatek
  • aktivity: výprava na sněžnicích nebo snow-bike, skandinávská sauna, vířivka
  • pro gurmány nabídka rybích specialit a lokálních specialit
    Průvodcem zájezdu je Martin Pišťák - zkušený odborník a specialista na sledování polární záře, o které přednášel například i ve hvězdárně v Brně.


Max. počet klientů
12
Počet dní
5
Termín
29.11. - 03.12.2019
cena (s letenkou)
34 700 Kč
Max. počet klientů
14
Počet dní
5
Termín
20.01. - 24.01.2020
cena (s letenkou)
33 700 Kč
Max. počet klientů
14
Počet dní
5
Termín
24.01. - 28.01.2020
cena (s letenkou)
33 800 Kč

Cena zahrnuje:
- letenky Praha - Oslo - Tromsø, Tromsø - Oslo - Praha včetně příplatku za 20kg zavazadlo
    (pokud byste cestovali jen s 10kg příručním zavazadlem, pak sleva 1.230 Kč)
- ubytování: 2x hotel, dvoulůžkové pokoje 
                    2x apartmánová chata na pobřeží fjordu - dvě samostatné ložnice a společné toalety, obývací místnost a kuchyňka pro možnost vlastní přípravy jídla
- 4x snídani
- českého průvodce doprovázejícího vás po celou dobu zájezdu
- veškerou dopravu v Norsku - jak z letiště do centra města a zpět, tak i mikrobusem do rezortu a zpět
- zákonné pojištění proti úpadku CK
Cena nezahrnuje:
- fakultativní aktivity např. poplatek za Velrybí safari nebo Husky psí spřežení a sněžné skútry
- za příplatek je možné objednat večeři v stylové hotelové restauraci (250 NOK/osoba) 
- vše co není uvedeno v odstavci cena zahrnuje
Způsob úhrady: 30% z ceny zájezdu do deseti dnů od podpisu Smlouvy o zájezdu, 70 % doplatek tři měsíce před odjezdem na zájezd
Slevy:
- sleva věková: pro děti a juniory do 21 let a klienty starší 65 let - 2,5% z ceny zájezdu (bez letenky)
- sleva "NÁŠ DÁREK PRO VÁS": pro klienty oslavující ve stejném roce konání zájezdu 30., 40., 50. nebo 60. narozeniny sleva 2,5% z ceny zájezdu (bez letenky)

2x hotel, dvojlůžkové pokoje
2x apartmánová chata s výhledem na fjord - dvě samostatné dvojlůžkové ložnice, na každé apartmánové chatě je společná obývací místnost, plně vybavená kuchyň pro možnost vlastní přípravy jídla, WC a koupelna
4x snídaně

Hotel v Tromsø se nachází v bezprostřední blízkosti mořského přístavu, k dispozici je i free připojení na WI-FI.
Apartmánový resort je postaven v duchu skandinávské architektury na pobřeží fjordu, chaty jsou ve vzdálenosti do 50 metrů od moře. V resortu je (za poplatek) možnost návštěvy sauny a jakuzzi (vířivky) s výhledem na fjord.
V případě, že cestujete samostatně, garantujeme ubytování klientů po dvojicích tak, aby bylo dodrženo rozdělení zvlášť mužů/žen. Obsazení pokoje pouze jedním klientem je možné za příplatek.


Stravovat se v průběhu zájezdu můžete ve stylové hotelové restauraci a případně kombinovat s přípravou vlastního potravin v kuchyňce vašeho apartmánu. V průběhu pobytu v Tromsø si můžete doplnit zásobu potravin. Průvodce vám také poradí vám s orientací při výběru norských a skandinávských potravin.

Tento zájezd do Norska je zaměřen na pozorování a hlavně fotografování polární záře - jedná se tedy relaxační a sportovně nenáročnou aktivitu. 

K relaxační atmosféře dovolené v Norsku přispějí i další fakultativní aktivity - jízda Husky psím spřežením, dovádění na sněžných skútrech, výlet do polární divočiny na sněžnicích nebo sauna a jakuzzi. Vody teplého Golfského proudu způsobují, že ačkoli se budete pohybovat v oblastech vysoko nad polárním kruhem, panují v místě naší výpravy v tomto období podobné teplotní podmínky jako na horách v ČR.

Pohyb doplníme o krátké vycházky na pobřeží Nordfjordu. Pro ty, kteří by měli zájem přece jenom sportovnější výkony, doporučíme sněžnice nebo i běžky, případně krátký jednodenní trek.

1.den: Přílet do Tromsø. Přivítá nás atmosféra polárního města vysoko za Polárním kruhem. Města, které je pro svou krásu nazývané "Paříží Severu", města, které se může pochlubit několika nejsevernějšími "NEJ ..." - nejsevernější katedrála, nejsevernější univerzita, nejsevernější pivovar, atd. Procházka večerním Tromsø.
2.den: Výpravu na severu Norska zahájíme fakultativní aktivitou Velrybím safari - na vyhlídkové lodi vyjedeme do Nordfjordu, kde budeme mít možnost spatřit kosatky (a možná i keporkaky), kteří se do zdejších vod stahují právě v tomto období, kdy moře je plné migrujících tresek a dalších ryb. Ti, kteří nebudou chtít jet na moře, si detailně prohlédnou Tromsø, procházka po nábřeží, návštěva Arktické katedrály, výjimečné Akvárium Polaria, případně výlet lanovkou na vrchol Fjellheisen. Odpoledne se přemístíme za hlavním bodem programu - pozorování polární záře. Dramatickými reliéfy břehů Atlantiku a Nordfjordu se vydáme na jih, cestu nám možná zkříží typický představitel zdejší fauny - stádo severských sobů. Čeká nás večerní relaxace v typické severské sauně a venkovní vířivce, pochopitelně ideální příležitost k focení Polární záře. Ukážeme vám, jak si pořídit skvělé snímky Polární záře, které se stanou ozdobou vaší fotografické sbírky. Tuto oblast jsme k našemu pozorování fascinujícího světelného divadla, jehož dramaturgy jsou síly vpravdě kosmické, nevybrali náhodou. Na své si přijdou jak amatérští, tak i profesionální fotografové.
3.den: Fakultativní aktivity - Husky psí spřežení - vyjížďka do polární pustiny nebo další možná dobrodružství: dovádění na sněžných skútrech nebo procházka na sněžnicích či vyjížďka na snow-bike nebo jen pěší procházka v okolí rezortu.
Uspořádáme také chytání ryb - zábavný (funny) rybolov přímo ze břehu fjordu - nadchne nejen muže, ale i ženy. A pokud se nám podaří něco ulovit, tak budeme mít postaráno i o skvělou večeři.
Večer opět sledování polární záře, sauna, relax a pohoda.
4.den: Dopoledne budeme pokračovat v aktivitách, které nabízí rezort a jeho okolí. V podvečerních hodinách se vrátíme do Tromsø, návštěva restaurace, baru nebo tradiční norské pivovarské restaurace, kam chodil i sám Roald Amundsen.
5.den: Odjezd na letiště a návrat do ČR. Zájemcům zajistíme prodloužení programu o další den nebo dny strávené v hlavním městě Norska.

Partneři

Norwegian Embassy
Objev Finsko a Laponsko
Brynje
Norge.cz
ACCKA

Chci zjistit více o Norsku     Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Certifikát zákonného pojištění a Obchodní podmínky   Garanční fond 

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2018 ViaMarpi s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.