Zájezd pro běžce | CK ViaMarpi
CZ SK
Nabídka zájezdů na rok 2018
letecky, malé skupiny cestovatelů, pohodlné ubytování

Půlmaraton s Norskem nebo dovolená s během

   "Spojení běhání a cestování je super. Nová místa mě nabijí energií natolik, že chci běžet pořád dál a dál."

BĚŽECKÝ ZÁJEZD 

Zájezd pro nadšené běžce a sportovce, kteří i na dovolené chtějí být akční a užít si každou chvíli. Akce je již tradičně pořádaná ve spolupráci s Běžeckou školou Miloše Škorpila. Ryze sportovní zájezd do Norska. Předpokládá se denní dávka runningu 5 - 40 kilometrů. Trasa je vždy připravena tak, aby se dala přizpůsobit každému běžci a jeho aktuální fyzičce.

Běháme, poznáváme a aktivně relaxujeme.

Průvodce Martin Pišťák, který zajišťuje perfektní průběh zájezdu a ví o Norsku vše, co chcete vědět i vy.
Zkušený běžecký kouč Radek Švajcr, který dohlíží na váš sportovní výkon a poskytuje odborné poradenství.
Bezva kolektiv nadšených běžců, který inspiruje a podporuje k lepším výkonům. Parta se stejnými zájmy a zápalem pro sport, zdravou stravu a aktivní životní styl.

 

21 KM MEZI FJORDY V BERGENU
Letošní akci jsme oživili o možnost účasti na norském půlmaratonu Kanarvikmila - The Great Fjord Run. Závod se běží mezi nádherou norskou scenérií fjordů a moře. Kdo se nebojí se může pokusit o svůj nový osobák a dovést si z dovolené medaili. Trasa závodu vede mezi fjordy Radyøfjorden a Hardlafjorden a přes ostrovy Flatøy a Holsnøy.

PARAMETRY ZÁJEZDU
Termín:              1.9.2017 – 8.9.2017 (8 dní)
Doprava:           letecky Praha – Bergen – Praha, v Norsku mikrobusem
Počet klientů:   maximálně 12

>>DALŠÍ INFORMACE O BĚŽECKÉM ZÁJEZDU<<

PROGRAM
1. den: odlet z Prahy v 19:05, přílet do Bergenu v 21:15
2. den: dopoledne výběh na vyhlídkový vrchol Ulriken a trail k okolním jezerům. Odpoledne prohlídka Bergenu – vyhlášený rybí trh Torget plný rybích specialit, historická hanzovní čtvrť Brygge (UNESCO), pevnost Bergenhus. Lanovkou na vrchol Fløyen s výhledem na fjord a přístav.
3. den: účast na půlmaratónu - Knarvikmila - THE GREAT FJORD RUN (propozice k závodu
zde). Odpoledne cesta z Bergenu na jih podél pobřeží Atlantiku. Vyhlídkový trajekt přes Selbjørnsfjord na ostrov Stord a poté po impozantním mostě Sandsfjordbrua k dalšímu trajektu přes Jøsenfjord.
4. den: celodenní výprava (nejzdatnější mohou i běžet) na nejčastěji fotografovanou ikonu Norska – skalní útes Preikestolen (v překladu Kazatelna) s výhledem na úchvatný Lysefjord - pohled srovnatelný s americkým Grand kaňonem. Čeká vás odvážný pohled do 600 metrové hlubiny z okraje skalní plošiny. Zastávka v městečku Jørpeland.
5. den: trail v oblasti pohoří Strand a krajinou úžasných horských jezer v kombinaci s během na plážích pobřeží Årdalsfjordu.
6. den: cesta podél tzv. západních fjordů, které jsou pozůstatkem ledovcové činnosti, přesun do oblasti pohoří Ryfylke, běžecký trail.
7. den: vodopády Sendingfossen a Rykandfossen, most Høse Bru, vyhlídka Lovra. Další porce běžecké kilometrů a relaxace, trail. Variantně okružní výlet pobřežím Saudafjordu k vodopádu Svandalsfossen.
8. den: návrat do Bergenu, trajekt a přejezd na letiště, transfer do ČR.

>>DALŠÍ INFORMACE O BĚŽECKÉM ZÁJEZDU<<