Jak si vybrat zájezd do Norska?

05.12.2017 ZpětRozhodujícími kritérii bude (jako ostatně u každé dovolené) počet dní, termín a očekávaný rozpočet.

Často dostáváme otázku, kdy je „nejlepší“ termín pro poznávací zájezd do Norska z hlediska počasí. Norsko má určitě co nabídnout celoročně, ale většina cestovatelů volí prázdninové měsíce. Jde o nejvyšší sezónu (high season) a proto platí také nejvyšší ceny. Vzhledem k fenoménu Polárního dne a nezapadajícího Sluníčka jsou atraktivní také termíny blízko před a po slunovratu (23. června), kdy je jev na svém vrcholu. Naproti tomu k pozorování Polární záře potřebujete co nejdelší noc, tedy lednové, únorové a krátce i březnové termíny. Pro návštěvu Laponska je nejlepší volit pozdní léto (září), kdy je sezóna komárů již na ústupu. (o detailech počasí jsme uveřejnili samostatný článek Počasí v Norsku).

Jak se dostat do Norska

Samostatnou kapitolou je doprava. Vzdálenost mezi ČR a nejjižnější částí Norska je značná, a tak i přes veškeré pohodlí moderních autokarů strávíte v případě autobusové dopravy nemalou část své dovolené na fádních německých a švédských dálnicích. Letecké spojení do Skandinávie zajišťují norské (Norwegian) a švédské (SAS) aerolinky, let trvá do Oslo, Bergenu, Stockholmu nebo Helsinek necelé 2 hodiny. Do letadla si můžete vzít stejnou zátěž zavazadel jako jsou platné limity i do většiny autobusů: 20 kg hlavní zavazadlo + 10 kg kabinové/příruční.

Ubytování v Norsku

Nejvíc rozhodující finanční položkou bude cena za ubytování. Přespávat se v Norsku dá i „low-costově“ (idíky povolení tábořit ve volné přírodě s omezením min. 150 metrů od obydlí nebo domů), ale má to své háčky. Může vás zastihnout (zvlášť v horách, ale nejen tam) deštivé počasí a ranní oblékání do mokrého nebo silně vlhkého vás nejpozději druhé ráno za sebou výrazně rozladí, zvlášť přidá-li se k tomu ještě i vítr. V Norsku se jistě budete poměrně hodně aktivně pohybovat a tak je teplá sprcha samozřejmou nezbytností. Doby, kdy se dalo bez zaplacení využít veřejných sprch v kempech, už jsou trochu minulostí. Většina koupelen je přístupná pouze na kempové karty nebo po vhození mincí do „sprchovacího automatu“.

Ubytování v Norsku není levnou záležitostí a tak počítejte s tím, že ať už budete přespávat v hotelích, apartmánech nebo typických rorbuer, každá další noc rozhodným způsobem ovlivní celkovou cenu zájezdu. Cenu lze ovlivnit výběrem mezi dvojlůžkovými pokoji nebo chatami pro čtyři a více nocležníků trávicích noc v jedné místnosti. Při výběru zájezdu si také u ubytování všímejte, jak je to s cenou za povlečení (ve Skandinávii je často účtováno jako další poplatek). Rozhodující je parametr, zda koupelna, sprcha a WC je součástí apartmánu nebo zda budete hygienu a potřebu vykonávat v prostorech společných pro celý kemp.

Co vidět v Norsku?

No a co v Norsku navštívit? Atrakcí je skutečně nepřeberné množství – nedotčená příroda národních parků, vodopády, ledovce, fjordy, jezera, ale i města jako Bergen nebo Trondheim, památky ze seznamu UNESCO a zdařilá muzea např. Vikingů nebo Roalda Amundsena. Výčet by mohl pokračovat dlouhým seznamem.

Doporučení z naší strany říká, že během jedné dovolené se všechna norská lákadla stihnout nedají. Někdy méně znamená více. Dovolená má být o pohodě a relaxu, vzdálenosti do Norska (následná cesta zpět do ČR) a i v samotném Norsku jsou obrovské. Vyberte si tedy tak, ať je vaše dovolená v Norsku příjemná, odpočinková, zábavná a ať vás nabije novou energií.

1663833159-na-web-IMG-1356

LOFOTY - LETNÍ SLUNOVRAT ZA POLÁRNÍM KRUHEM


Nejkrásnější ostrovy severní polokoule. Zelené souostroví s unikátní přírodou severně od polárního kruhu. V létě zde stoupají teploty díky Golfskému proudu přes 20°C. Fenomén nezapadajícího Půlnočního Slunce.
K zážitkům patří plavba motorovým člunem do mořského kaňonu, atmosféra Vikingů, pláže s bílým pískem na pobřeží Atlantického oceánu, kouzelné rybářské vesničky (UNESCO) a úžasné vyhlídkové vrcholy.
Lokální gastronomie - ryby a další speciality.


Více informaci

Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Certifikát zákonného pojištění a Obchodní podmínky   Garanční fond      Objev Finsko a Laponsko    GDPR, ochrana osobních údajů

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2023 ViaMarpi s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.