Jak se obléct do Norska?

14.04.2018

Jedna z prvních otázek, které vás napadnou ve chvíli, kdy se máte vydat do nových míst a objevovat nové oblasti: jaké tam mají počasí? A jak se mám na to obléct?


Více informaci

Hurtigruten – úchvatná plavba norskými fjordy

28.03.2018

Hurtigruten je nejtradičnější společností provozující poznávací plavby norským pobřežím. Výletní plavby na velkých lodích jsou čím dál tím populárnější a stávají se lákavou alternativou pohodlné a pohodové individuální dovolené zároveň spojené s poznáním nových míst a oblastí.


Více informaci

S láskou ke psím přátelům

25.03.2018

Až 1200 km dlouhý, trvající pět až šest dní, Husky psí spřežení tahající sněžné saně, 160 týmů a více než 1500 psů řízených svými mushery putující sněhovými pláněmi a kopečky nejsevernějšího norského kraje Finnmark. To vše je legendární závod Finnmarksløpet. Autorem článku je Yngvar Brenna, Nor dlouhodobě žijící v České republice.


Více informaci

Mistrovství světa v lovu tresek

18.03.2018

Každoročně se ve vodách severního Atlantiku v blízkosti Lofot koná mistrovství světa v lovu tresek. Soutěž je oslavou tradičních rybářských dovedností a končící sezóny rybolovu v okolí souostroví Lofoty a Vesterály.


Více informaci

Ålesund – secesní perla k západním fjordům

27.02.2018

Přístavní město, které se svou výjimečnou architekturou vymyká běžným norským městům. Ålesund je výrazně ovlivněn secesním slohem a proto si zaslouží být jedním z cílů vaši norské dovolené.


Více informaci

Trolltunga alias Trolí jazyk

19.02.2018

Jeden z nejúžasnějších norských přírodních skvostů se ční nad průzračně modrými vodami jezera Ringedalsvatnet. Nádherná hříčka přírody, která uchvátí srdce každého milovníka horských scenérií.


Více informaci

Stavanger

15.02.2018

Stavanger - čtvrté největší město Norska nabízí svým návštěvníkům vyváženou směsici stop života zachovalé rybářské čtvrti s moderní architekturou budov v okolí významného přístavu.


Více informaci

Karel Čapek – Cesta na sever

09.02.2018

Kniha s názvem Cesta na sever obsahuje i Čapkovy kresby a několik básní manželky Olgy. Dílko rozhodně stojí za přečtení, ať už se do Norska chystáte nebo jen virtuálně cestujete různými kouty světa.


Více informaci
« Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 14 18 Další »

Partneři

Objev Finsko a Laponsko
Brynje
Norge.cz
ACCKA

Chci zjistit více o Norsku     Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Certifikát zákonného pojištění a Obchodní podmínky   Garanční fond      Objev Finsko a Laponsko    GDPR, ochrana osobních údajů

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2021 ViaMarpi s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.