Vikingové

06.12.2017

Vikingové (ze staroseverského jazyka - víkingr) byli severští mořeplavci, mluvící staroseverským jazykem. Byli to nájezdníci, obchodníci a i objevitelé.


Více informaci

Běžecké lyžování v oblasti Hardangervidda, okolí střediska Geilo

06.12.2017

Horské městečko Geilo a oblast kolem olympijského Lillehameru patří k nejpopulárnějším střediskům lyžování v Norsku. Velmi příznivé klimatické podmínky jsou lákadlem jak pro sjezdové, tak především pro všechny formy běžeckého lyžování.


Více informaci

Hurtigruten - Orient Express na moři

06.12.2017

Počátky historie této dnes již legendární plavební společnosti sahají do roku 1893. Hurtigruten, v českém překladu Rychlá cesta, rozvážel cestující, poštu i zboží do oblastí severu Norska, které nebyly přístupné jinak než po moři.


Více informaci

Rybářský ráj - Norsko

06.12.2017

Norsko je pro rybáře rájem a pro rybolov jednou z nejatraktivnějších zemí Evropy. Ačkoli je na fjordy zvrásněném pobřeží od Bergenu přes Lofoty až na Nordkapp mnoho příležitostí k mořskému rybolovu, hlavním lákadlem k rybolovu jsou norská jezera a stovky řek.


Více informaci

Nejkrásnější pohoří a hory v Norsku

06.12.2017

Ze všech tří skandinávských zemí (Norsko, Švédsko, Finsko) je právě Norsko tou nejhornatější. Téměř čtvrtina jeho rozlohy leží ve výšce nad 1.000 m.n.m.


Více informaci

Lofoty - lov tresek

06.12.2017

Lofoty, pohoří zatopené Norským mořem jsou vyhlášeným centrem zimního mořského rybolovu.


Více informaci

Lofoty - nejkrásnější souostroví severní polokoule

06.12.2017

Lofoty jsou považovány za nejkrásnější souostroví severní polokoule. Pokud na ostrovy připlouváte některým z trajektů, pak vám ostré štíty hor vystupující z Norského moře budou připadat jako hřbet prehistorického ještěra.


Více informaci

Kabelvåg - osada, kde se psala historie Lofot

06.12.2017

Původně vikingská osada se nachází na ostrově Austvågøy v bezprostřední blízkosti Svolvær - hlavního města Lofot.


Více informaci

Partneři

Objev Finsko a Laponsko
Brynje
Norge.cz
ACCKA

Chci zjistit více o Norsku     Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Certifikát zákonného pojištění a Obchodní podmínky   Garanční fond      Objev Finsko a Laponsko    GDPR, ochrana osobních údajů

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2021 ViaMarpi s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.