Spaceship Aurora Center

05.12.2017 ZpětMožná to pro vás bude překvapivá informace, ale Norsko patří mezi lídry zemí zabývající se vesmírným výzkumem. Norsko díky peněžním zdrojům plynoucím z ropných nalezišť v Severním moři investuje značné prostředky do svého vesmírného programu. Jedno z vědeckých pracovišť orientující se na vědecké bádání vesmírných zákonitostí se nachází na nejsevernějším ostrově souostroví Vesterálů – na ostrově Andøya.

Tady na pobřeží Atlantiku daleko od světelného smogu lidských příbytků se kromě vědecké základny nachází také zajímavá turistická atrakce – interaktivní návštěvnické centrum Spaceship Aurora. Jeho součástí je i kosmická loď, na jejíž palubě zažijete virtuální výlet do vesmíru. Během vaší vesmírné mise se dozvíte informace o původu Polární záře. V Norsku se pro tuto kosmickou show používá označení Aurora Borealis pocházející z latiny.

Spaceship Aurora Center vám představí vliv Aurora Borealis na planetu Zemi. Ukáže vám také, jak se tento jedinečný přírodní úkaz odráží v norské tradici a kultuře. Seznámí vás také s historií výzkumu Polární záře od prvních hypotéz a objevitelských prací až po moderní techniky vědeckého bádání využívající mimo jiné i úzké spolupráce s americkou NASA (National Aeronautics and Space Administration).

Let ve virtuální kosmické lodi nabízí lákavou zkušenost pro všechny věkové skupiny.

1663833159-na-web-IMG-1356

LOFOTY - LETNÍ SLUNOVRAT ZA POLÁRNÍM KRUHEM


Nejkrásnější ostrovy severní polokoule. Zelené souostroví s unikátní přírodou severně od polárního kruhu. V létě zde stoupají teploty díky Golfskému proudu přes 20°C. Fenomén nezapadajícího Půlnočního Slunce.
K zážitkům patří plavba motorovým člunem do mořského kaňonu, atmosféra Vikingů, pláže s bílým pískem na pobřeží Atlantického oceánu, kouzelné rybářské vesničky (UNESCO) a úžasné vyhlídkové vrcholy.
Lokální gastronomie - ryby a další speciality.


Více informaci

1511554914-laponsko-foto008-large

LAPONSKO, NORSKO, FINSKO: LETNÍ KOUZLO SEVERSKÉ EXOTIKY


Skvosty nedotčené přírody, laponská tundra hrající všemi barvami. Zájezd do Norska, Finska a ke švédské hranici je unikátní příležitostí pro milovníky severské exotiky. Dostanete se k fjordům severního Atlantiku, dotknete se kultury Sámů - lovců sobů, užijete si atmosféru "Brány do Arktidy". Ač daleko za Polárním kruhem, díky Golfskému proudu zde v létě panuje polární den a teploty jsou příjemné.


Více informaci

Certifikát zákonného pojištění    Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Obchodní podmínky   Garanční fond      Objev Finsko a Laponsko    GDPR, ochrana osobních údajů

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2023 ViaMarpi s.r.o., vedená u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 93563.  Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.