Běžecké lyžování v oblasti Hardangervidda, okolí střediska Geilo

06.12.2017 ZpětZáruka ideálních sněhových podmínek a téměř nekonečné pláně největší evropské náhorní plošiny Hardangervidda a okolí populárního běžeckého závodu Birkebeinerrennet, které jsou protkány upravovanými běžeckými trasami pro bruslení i klasiku. Tu správnou trasu odpovídající schopnostem, kondici a chuti si tady najdou nejen skuteční začátečníci, ale i ti, kteří by se chtěli inspirovat běžeckou technikou trénujících norských reprezentantů nebo sportovců z dalších zemí.

Rozsáhlá oblast Hardangerviddy zahrnující i ledovec Hardangerjøkulen poskytuje také výjimečné možnosti pro expedice a putování volnou přírodou s použitím tzv. back – country běžeckých lyží. K této dobrodružné odnoži běžeckého lyžování patří také skandinávská specialita – pulken. Jedná se o sněžné boby, které si k sobě připevní lyžař pomocí otěží a popruhů. Výhodou je, že batoh, který by jinak lyžaři „seděl“ ztěžka na zádech, se pohodlně veze v bobech.

K nejzajímavějším tipům pro běžecké lyžování bezesporu patří trasa Skarverennet vycházející z městečka Ustaoset ležícího na břehu stejnojmenného jezera Ustevatne. Nádherná vyjížďka typickou krajinou náhorní plošiny pod štíty pohoří Hallingskarvet nás zavede až do horské stanice Finse k chatě Finsehytta. Mezi další perly a nezapomenutelné zážitky patří trasy okolo masívu ledovce Hardangerjøkulen. Tady, v krajině bez civilizace, se neobejdete bez vhodného vybavení, navigace GPS a znalosti terénu. Běžecké lyžování si také užijete v jižnější části Hardangerviddy. Oblíbenými jsou jednodenní, ale i vícedenní treky k chatám Tuva, Heinseter, Mårbu a Rauhelleren.   

Celá oblast kolem Geila, Dagali a Haugastøl je také charakteristická množstvím horských jezer, která poskytují skvělé podmínky pro, v posledních letech čím dál populárnější, snowkiting. Lyžování „s větrem o závod“ je jako stvořené pro dobrodružnější povahy. Klidnějším zážitkem je pak výprava na sněžnicích nebo jízda husky spřežením.

Středisko Geilo je vybaveno půjčovnami s výbavou pro běžecké i sjezdové lyžování. Půjčit se dají i výše zmíněné pulke.
Druhou oblastí, kam směřují naše zájezdy, je olympijský Lillehammer a jeho okolí. Střediska jako Sjusjøen, Nordseter nebo celá trasa Peer Gynt vegen jsou ideálními destinacemi pro začátek sezóny. Charakteristickým společným znakem běžeckých tratí v této oblasti je poměrně malé převýšení, většina úseků vede mírně zvlněným terénem.

Každý lyžař, ať u běžkař nebo sjezdař, se po celodenním sportovním výkonu těší na večerní relax – severskou saunu, vířivky, posezení u krbu nebo snad „divokou“ párty v baru?

Do oblasti Geilo, olympijského Lillehameru a kraje Peer Gynta pořádáme běžkařské zájezdy s ubytováním v norských srubech. Podrobné informace můžete najít zde.

1511558968-bezkynorsko010-large-1-

BĚŽECKÝ RÁJ V OBLASTI LILLEHAMMER A NORDSETER FJELLPARK - ZIMA 2021/2022


Norsko je kolébkou běžeckého lyžování a pro běžkaře zemí zaslíbenou. Oblast Nordseter, olympijský Lillehammer, ale i hřeben v kraji Peer Gynta a středisko Skeikampen patří mezi nejpopulárnější oblasti norského běžeckého světa a dovolené v Norsku. Pro zpestření lze kombinovat i se sjezdovým lyžováním. Nejlepší evropská lokalita nabízí téměř 600 km běžeckých tras, stačí si vybrat podle aktuální nálady, kondice a přání. Zajistíme vám i další zážitkové zimní aktivity - jízda Husky spřežením nebo sněžné skútry. Výhodou je záruka dokonalých sněhových podmínek vhodných pro úplné začátečníky i velmi zkušené a náročné lyžaře.

PŘIJÍMÁME NEZÁVAZNÉ OBJEDNÁVKY NA ZIMU 2021/2022


Více informaci

1578487105-bergen20-17

EUROVÍKEND BERGEN - RELAXACE MEZI FJORDY A VODOPÁDY


Tento zájezd do Norska je určen těm, kteří si chtějí dát individuální cestu do Norska jen jako krátkou ochutnávku a inspiraci jedinečnými přírodními lákadly. Svou rozlohou je Norsko 5x větší než Česká republika a tak je jasné, že během prodlouženého víkendu je možné poznat jen střípek z jeho krás. Přesto se nám podařilo skloubit pohodu, relax a atraktivní výběr - vodopády, fjordy, bývalé královské město, unikátní přístavní čtvrť na seznamu UNESCO, pověstný rybí trh, ...

RÁDI VÁM PŘIPRAVÍME INDIVIDUÁLNÍ PROGRAM NA MÍRU PRO VÁMI VYBRANÝ KONKRÉTNÍ TERMÍN.


Více informaci

Chci zjistit více o Norsku     Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Certifikát zákonného pojištění a Obchodní podmínky   Garanční fond      Objev Finsko a Laponsko    GDPR, ochrana osobních údajů

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2021 ViaMarpi s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.